Ahmet Zorlu: Bundan sonra gayrimenkul projemiz yok!

Ahmet Zorlu: Bundan sonra gayrimenkul projemiz yok! Ahmet Zorlu: Bundan sonra gayrimenkul projemiz yok!

Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, İş Dünyasından'da programında Melda Yücel Kocaalp’in sorularını yanıtladı. Zorlu, “Kârlı bir proje olursa yaparız ama bundan sonra projemiz yok gayrimenkulde” dedi...


Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Zorlu, İş Dünyasından'da programında Melda Yücel Kocaalp’in sorularını yanıtladı. Ahmet Zorlu, Türkiye'deki ilk yerli akıllı telefonu kendilerinin ürettiğini söyledi ve şöyle devam etti: “Türkiye telefona 6 milyar dolar para veriyor. Yüzde 51’i yerli üretim. İnşallah biz yerli telefonla Türkiye’ye 600 milyon dolar tasarruf ettireceğiz.”GAYRİMENKUL PROJEMİZ YOK


Ahmet Zorlu, bundan sonra gayrimenkulde başka projelerinin olmadığını ancak fırsatları değerlendireceklerini söyledi. Zorlu, “Kârlı bir proje olursa yaparız ama bundan sonra projemiz yok gayrimenkulde” dedi ve “Yoğurdu üfleyerek yiyoruz diyebilirsiniz” diye devam etti. SANAYİ SANAYİ SANAYİ Ahmet Zorlu, “İnşaat cazip olabilir ama ülkenin kalkınması bakımından sanayi olmazsa olmazlardan. Bundan 20 sene önce şunu dedim: Sanayisiz bir Türkiye düşünemiyorum. Sanayi, sanayi, sanayi” dedi.


DEĞERLİ TL FAYDALI DEĞİL


Zorlu, Türk Lirası’nın dolar karşısındaki değeri hakkında “Değerli TL, Türk ekonomisi için faydalı değil” dedi. Ahmet Zorlu, Euro/dolar değerlenmesiyle ilgili de konuştu: “Piyasalarda kur ve paritenin gidişatını öngörmek mümkün değil. Ama şöyle bir şey var. Amerika ile Avrupa anlaşıyor. Sen dur ben para basayım. Şimdi Avrupa’dan gelecek para akışı. Herkes diyor ki 1’e 1 olacak. Bire bir olması Türkiye için handikap olur ama kimse de bire bir olacak diyemez."


TEDBİR ALACAKSINIZ


Şirketinin faaliyetleri ve planlarıyla ilgili de konuşan Zorlu, “Euro’da değer kaybı oldu diye duramazsınız, tedbir alacaksınız, tedbir alıp yolunuza devam edeceksiniz. Biz bugün 149 ülkeye ihracat yapıyoruz” dedi.


Milliyet Gazetesi