Akdeniz Belediyesi’nden emlak vergisi uyarısı!

Akdeniz Belediyesi’nden emlak vergisi uyarısı!

Mersin Akdeniz Belediyesi ,  7256 Sayılı Vergi Affı için son başvuru tarihinin 31 Ocak  olduğunu hatırlatarak emlak vergisi mükelleflerine çağrıda bulundu.


Borç yapılandırmayla ilgili büyük kolaylıklar sunan 7256 Sayılı Vergi Affı çerçevesinde son başvuru tarihi 31 Ocak. Milliyet'te yer alan habere göre; Mersin Akdeniz Belediyesi tarafından vergi mükelleflerine çağrı yapıldı.

Akdeniz Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü; emlak, çevre ve temizlik, ilan-reklam vergisi ile diğer vergi ve para cezalarını ödemede, vergi mükellefi olan vatandaşlara; 18 aya varan taksitlendirme imkanı sunuyor. Vergi, borç veya her türlü idari para cezasını ödemek isteyen vatandaşlar, belediye hizmet binasına gelmeden; internet erişimi olan bilgisayar veya cep telefonları üzerinden 'e-belediye.akdeniz.bel.tr' adresine giriş yaparak ödemelerini yapabiliyor. Bu tür ödeme için vatandaşların TC kimlik numaraları ile banka kartı numaralarını sisteme tanıtmaları yeterli.

Akdeniz Belediyesi’nden emlak vergisi uyarısı!

Akdeniz Belediyesi; koronavirüs salgınına karşı alınan sıkı tedbirler kapsamında, vatandaşların merkez belediye binasına girişleri esnasında, Hayat Eve Sığar (HES) kodu kontrolü de yapıyor. HES kodu olmayan vatandaşlara ise görevli personeller, gerekli tedbirleri alarak yardımcı oluyor. Bu nedenle iş ve işlemleri için Akdeniz Belediye binasına gelecek olan vatandaşların, işlemlerinin daha kısa sürede tamamlanması için, belediyeye gelmeden önce HES kodlarını önceden almalarında yarar var.

Akdeniz Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü’nden, vergi mükellefi vatandaşlara yapılan çağrıda, vergi ödemelerinin bir vatandaşlık görevi olduğu hatırlatıldı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Belediyemize olan 31 Ağustos 2020 tarihinden önce tahakkuk etmiş vergi ve ceza borçlarına dair yapılandırma işlemlerinizi, veznelerimiz veya 'akdeniz.bel.tr' internet sitemize giriş yapıp; http://e-belediye.akdeniz.bel.tr modülü üzerinden 31 Ocak 2021 tarihine dek yapabilirsiniz. Belediyeye borcu bulunan vatandaşlarımızın, bu süre uzatımını değerlendirmesinde kendileri adına büyük fayda var. Ayrıca bilgi almak isteyen vatandaşlarımız, (0324 3366583) numaralı telefonu da arayabilirler."

Kocasinan Belediyesi'nden emlak vergisi uyarısı!