Akdeniz Bölgesi'nin en büyük alışveriş merkezi açılıyor

Akdeniz Bölgesi'nin en büyük alışveriş merkezi açılıyor

İçinde 200 mağaza olan Forum Mersin alışveriş merkezi, 29 Ekim'de açılacak. Akdeniz mimarisiyle tasarlanan ve 66 bin metrekarelik arsa üzerine inşa edilen Forum Mersin alışveriş merkezi, 71 bin 500 metrekare kiralanabilir alana sahip.


Akdeniz Bölgesi'nin en büyük alışveriş merkezi Forum Mersin, 29 Ekim'de açılacak. Akdeniz mimarisiyle tasarlanan ve 66 bin metrekarelik arsa üzerine inşa edilen Forum Mersin alışveriş merkezi, 71 bin 500 metrekare kiralanabilir alana sahip.


Açık ve kapalı alanlardan oluşan projenin kapalı kısmı 3, açık kısmı ise 2 kattan oluşuyor. Forum Mersin'de Migros, Koçtaş, Media Markt'ın yanı sıra ulusal ve uluslararası markaların bulunduğu 200 mağaza, 8 salonlu sinema, restoranlar ve eğlence alanları, bowling salonu ve 2 bin araç kapasiteli otopark yer alıyor.Sokak şeklinde tasarlandı
Konsept tasarımı Hollandalı T+T Design Mimarlık tarafından geliştirilen alışveriş merkezinin mimari çizimleri T+T Design, İspanyol Chapman Taylor ve Türk MM Proje ofislerinin imzasını taşıyor.
Akdeniz ve Anadolu mimarisinin Türk motifleriyle modern unsurların harmanlanarak hayata geçirildiği Forum Mersin'de açık alışveriş sokağı ve kapalı alışveriş mekanı birbirine bir yaya geçidiyle bağlanıyor.
Zara, Media Markt, Cinemars, Marks & Spencer, Douglas, Bershka, Pull & Bear, Stradivarious, Oysho, Steve Maden, Loccaitane, Kitchenette, Guess, Cafe Crown gibi 41 yeni marka Mersin'deki ilk mağazalarını Forum Mersin'de açacak.
Yeni markaların yanı sıra YKM, Boyner, Mudo, LC Waikiki, Ayakkabı Dünyası, Winmax gibi markalar da Forum Mersin'de yer alacak.
Multi Turkmall'un, 2006'da açılan Forum Bornova'nın yanı sıra Denizli, Trabzon, Ankara, Aydın, İstanbul, Antalya, Kayseri, Diyarbakır, Nevşehir ve Gaziantep'teki yatırımları da devam ediyor.


170 milyon euro'ya maloldu


Yatırım değeri 170 milyon euro olan Forum Mersin, Multi Turkmall ve Union Investment Real Estate AG'nin ortak yatırımı olarak hayata geçirildi. 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak olan merkezin yılda 10 milyon ziyaretçi ağırlaması bekleniyor.
(Milliyet)