Akgedik Yunuskent Projesi’nin ilk etabında sona geliniyor!

Akgedik Yunuskent Projesi’nin ilk etabında sona geliniyor! Akgedik Yunuskent Projesi’nin ilk etabında sona geliniyor!

Türkiye’nin en prestijli toplu konut projelerinden biri olarak hayata geçirilen 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin ilk etabında çalışmaların büyük bir kısmı tamamlandı.Türkiye’nin en prestijli toplu konut projelerinden biri olarak hayata geçirilen 5 bin 500 Konutluk Akgedik Yunuskent Projesi’nin ilk etabında çalışmaların büyük bir kısmı tamamlandı.

 

Bölgedeki konut sorununa ortadan kaldıracak olan k Akgedik Yunuskent Toplu Konut Projesi’nin ilk etabında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

 

Milliyet Gazetesi'nin haberine göre; Yunusemre Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürü Hakan Akgöl ve müdürlük yetkilileri Sosyal Konutlar Müdürlüğü ekipleriyle birlikte 634 sayılı kat mülkiyeti kanununa esas tapu senetlerinin çıkarılması ve inşa edilen bağımsız bölümlerin yapı kullanma izin belgelerinin verilmesine yönelik incelemeler yaptı.

 

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi bölgede çalışmaların son hızla devam ettiğini vurgulayarak, sürece ilişkin bilgi verdi.


Başkan Çerçi konuya ilişkin yaptığı açıklamada; “Akgedik Yunuskent Projemizin bin 101 konutluk ilk etabında çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Daireler tamamen bitti. Şu anda müteahhit firma  TOKİ  yönetiminden 4 ay daha uzatma aldı. O uzatma da çevre düzenlemesi için. Yolların taş ile kaplanması, çevre düzenlemesi, ışıklandırmalar, ne var ise onların yapımı için. Sadece konut yapmıyor, şehir kuruyoruz. Bu şehrin yollarının yapılması, otoparklar, oyun grupları gibi çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor. Mart ayında anahtar teslimini yapmayı öngörüyoruz” dedi.