24 / 05 / 2022

Akıncı Üssü kapatılacak!

Akıncı Üssü kapatılacak!

Başbakan Yıldırım, "Kazan Meydanı'ndan herkese ilan ediyorum. Hainlerin yuvalandığı o hain Akıncı Üssü kapatılacak ve orası şehitlerimizin anısının yaşatılacağı bir yer haline getirilecek." dedi.Başbakan Binali Yıldırım, Kazan Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti.


Yıldırım, "Sizler tek yürek oldunuz, tek bilek oldunuz, darbecilerin önünde dimdik durdunuz. Şimdi buradan, Kazan Meydanı'ndan bütün herkese ilan ediyorum. Hainlerin yuvalandığı o hain Akıncı Üssü kapatılacak ve orası şehitlerimizin anısının yaşatılacağı bir yer haline getirilecek." dedi.


Başbakan Yıldırım, "15 Temmuz Türkiye'nin ikinci büyük kurtuluş mücadelesinin adıdır. 15 Temmuz'u her yıl 'Demokrasi Şehitleri Günü' olarak anacağız. O gün sokağa çıktınız, 15 gün oldu sokaktasınız, meydanlardasınız. Türkiye'ye sahip çıkıyorsunuz, Kazan'a sahip çıkıyorsunuz." diye konuştu.


"Tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz"

Yıldırım, "Ankara'da ve İstanbul'da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz. Milletin üzerine tank yürütenler, bundan sonra artık tankları bulamayacaklar. Orada Ankara'nın insanlarının vakit geçirdiği güzel mekanlar olacak. Ne işi var tankların Ankara'nın, İstanbul'un içinde? Düşman Ankara'da, İstanbul'da değil. Düşmanın olduğu yer bellidir." dedi.


"Burunlarından fitil fitil getireceğiz"

Başbakan Yıldırım, "Bu milletin canından, kanından, dişinden tırnağından artırarak verdiği paralarla alınan o tanklar, o uçaklar, o helikopterlerden bombaları, mermileri acımasızca sizin üzerinize atanların hesabını soracağız, burunlarından fitil fitil getireceğiz." diye konuştu.


"O terörist başını illa da getireceğiz"

Yıldırım, Fetullah Gülen'in Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili, "Şunu bilmenizi istiyorum, bu aziz vatanı, bu aziz milleti bölmeye, parçalamaya hiç ama hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Bu darbenin sorumlusu Amerika'daki o terörist başını illa da getireceğiz, Türkiye'ye getireceğiz." dedi.


AA


Haber Hürriyet'te şu şekilde yer aldı


Başbakan Binali Yıldırım'dan son dakika açıklaması... Başbakan Yıldırım, "Kazan Meydanı'ndan herkese ilan ediyorum. Hainlerin yuvalandığı o hain Akıncı Üssü kapatılacaktır ve orası şehitlerimizin anısının yaşatılacağı bir yer haline getirilecek." dedi. Yıldırım ayrıca "Ankara'da ve İstanbul'da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz. Milletin üzerine tank yürütenler, bundan sonra artık tankları bulamayacaklar. Orada Ankara'nın insanlarının vakit geçirdiği güzel mekanlar olacak. Ne işi var tankların Ankara'nın, İstanbul'un içinde? Düşman Ankara'da, İstanbul'da değil. Düşmanın olduğu yer bellidir." Başbakan daha sonra şu açıklamayı yaptı: Hain darbe teşebbüsünün merkezi Akıncılar, orayı kapatacağız. Hava üslerinden Akıncı kapatılacak, diğerleriyle ilgili bir şey söylemedim, onu düzeltelim. Ama şehrin içinde tankların, zırhlı araçların bulunduğu yerleri de kapatacağız, onları şehir dışına alacağız."


Başbakan Binali Yıldırım, Kazan Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti.


Yıldırım, "Sizler tek yürek oldunuz, tek bilek oldunuz, darbecilerin önünde dimdik durdunuz. Şimdi buradan, Kazan Meydanı'ndan bütün herkese ilan ediyorum. Hainlerin yuvalandığı o hain Akıncı Üssü kapatılacak ve orası şehitlerimizin anısının yaşatılacağı bir yer haline getirilecek" dedi.


15 Temmuz'un Türkiye'nin ikinci büyük kurtuluş mücadelesinin adı olduğunu kaydeden, "15 Temmuz'u her yıl 'Demokrasi Şehitleri Günü' olarak anacağız. O gün sokağa çıktınız, 15 gün oldu sokaktasınız, meydanlardasınız. Türkiye'ye sahip çıkıyorsunuz, Kazan'a sahip çıkıyorsunuz" diye konuştu.


"TANKLARIN ÇIKARILDIĞI, HELİKOPTERLERİN KALDIRILDIĞI BÜTÜN KIŞLALARI KAPATIYORUZ"

Ankara'da ve İstanbul'da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaların kapatılacağını açıklayan Yıldırım, "Milletin üzerine tank yürütenler, bundan sonra artık tankları bulamayacaklar. Orada Ankara'nın insanlarının vakit geçirdiği güzel mekanlar olacak. Ne işi var tankların Ankara'nın, İstanbul'un içinde? Düşman Ankara'da, İstanbul'da değil. Düşmanın olduğu yer bellidir" dedi.


"BURUNLARINDAN FİTİL FİTİL GETİRECEĞİZ"

Başbakan Yıldırım, "Bu milletin canından, kanından, dişinden tırnağından artırarak verdiği paralarla alınan o tanklar, o uçaklar, o helikopterlerden bombaları, mermileri acımasızca sizin üzerinize atanların hesabını soracağız, burunlarından fitil fitil getireceğiz" diye konuştu.


"O TERÖRİST BAŞINI İLLA DA GETİRECEĞİZ"

Fetullah Gülen'in Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili Yıldırım, "Şunu bilmenizi istiyorum, bu aziz vatanı, bu aziz milleti bölmeye, parçalamaya hiç ama hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Bu darbenin sorumlusu Amerika'daki o terörist başını illa da getireceğiz, Türkiye'ye getireceğiz." dedi.


Hürriyet Haber Sözcü Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Başbakan Binali Yıldırım Kazan'da yaptığı konuşmasında, "Hainlerin yuvalandığı Akıncı Üssü kapatılacaktır. Tankların çıktığı helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatacağız." dedi. Dakikalar sonra gazetecilere yaptığı açıklamada ise, sadece Akıncılar Üssü'nün kapatılacağını, diğer kışlaların da şehir dışına alınacağını söyledi.


Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminde 9 kişinin şehit olduğu Kazan'da halka hitap etti. Yıldırım, burada yaptığı konuşmada, “Ankara’da ve İstanbul’da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz”  dedi. Yıldırım bu sözlerini dakikalar sonra düzeltti. Halka hitabından yaklaşık yarım saat sonra gazetecilere konuşan Yıldırım, sadece Ankara’daki Akıncılar Üssü’nün kapatılacağını, diğer kışlaların da şehir dışına alınacağını söyledi.


“TANKLARIN ÇIKARILDIĞI HELİKOPTERLERİN KALDIRILDIĞI BÜTÜN KIŞLALARI KAPATIYORUZ”


“Ankara’da ve İstanbul’da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz” diyen Yıldırım, “Bir daha milletin üzerine tank yürütenler, bundan sonra tankları bulamayacaklar. Orada Ankara’nın insanlarının piknik yaptığı güzel mekanlar olacak. Ne işi var tankların Ankara’nın, İstanbul’un içinde? Düşman Ankara’da, İstanbul’da değil, düşmanın olduğu yer bellidir. Onun için her şey yeniden elden geçirilecek. Her şey daha güzel olacak. Değil mi sizler 79 milyon bir, beraber oldunuz. İri olduk, birlikte Türkiye olduk. Onun için biz sizlerle gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.


Başbakan Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:   “15 Temmuz aynı zamanda Türkiye’nin Kürdüyle, Türküyle, CHP’lisiyle, MHP’lisiyle, her tür görüşün, partinin, STK’nın bir olduğu, beraber olduğu tek vatan, tek millet, tek devlet, tek bayrak için kenetlendiği günün adıdır. Bize düşen görev, bu birlikteliği muhafaza etmektir. Nasıl dostluklarımızı dışarıda artırmaya devam ediyorsak, içeride de hepimiz aynı yaradanın kullarıyız. Paylaşacak çok şeyimiz var. Onun için birbirimizi seveceğiz. Allah için seveceğiz. Bir, beraber, kardeş olacağız. Çünkü, birlikten kuvvet doğar. Birlikte olduğumuz için bu hainlere gereken dersi Kazan’da verdik. Bugünden sonra ülke olarak, millet olarak daha da güçlü olacağız. Birbirimizin hukukunu daha fazla koruyacağız. Bu ülkenin hiçbir çocuğunu ihanet odaklarının elinde bırakmayacağız. PKK terör örgütüne de gereken dersi vereceğiz. Türkiye’nin düşmanlarına karşı 79 milyon tek yürek, tek bilek olarak biz beraberiz. İşte Kazan, işte Türkiye, işte ay yıldızlı bayrak. Hepinizden Allah razı olsun.”


SözcüHaber Vatan Gazetesi'nde şu şekilde yer aldı;


Darbe girişiminin ana karargahı olan Akıncı Üssü’nın yanı sıra, tankların çıkıp helikopterlerin havalandığı Hasdal, Maltepe, Mamak, Etimesgut, Güvercinlik ve Kara Havacılık Okulu kapatılacak.


Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Kazan’daki Ulu Camii’de kıldı ve ardından vatandaşlara seslendi. “Kahraman Kazanlılar, bu darbeyi önlemenin en önemli kazananıdır. Sizler bizim generallerimizsiniz, darbeci generaller hapisteler” diyen Yıldırım şöyle konuştu:


‘Ne işi var tankların?’


“Hainlerin yuvalandığı o Akıncı Üssü kapatılacaktır. Orası, şehitlerimizin anısının yaşatılacağı bir yer haline getirilecektir. Kim olursa olsun bu ülkeyi bölmeye çalışanlar, bu millete ayar vermeye çalışanlar, ölümden ölüm beğensinler. Ankara’da ve İstanbul’da tankların çıkarıldığı, helikopterlerin kaldırıldığı bütün kışlaları kapatıyoruz. Milletin üzerine tank yürütenler, bundan sonra artık orada tankları bulamayacaklar. Orada Ankara’nın insanlarının piknik yaptığı, vakit geçirdiği güzel mekanlar olacak. Ne işi var tankların Ankara’nın, İstanbul’un içinde? Düşman Ankara’da, İstanbul’da değil. Düşmanın olduğu yer bellidir.


Kışlalar kapanacak


Onun için her şey yeniden elden geçirilecek. Her şey daha güzel olacak.” Yıldırım, sözlerinin, “İncirlik ve Diyarbakır Üssü de kapatılacak” şeklinde yorumlanması üzerine gazetecilerin bu yöndeki sorularına, “Hain darbe teşebbüsünün merkezi Akıncı, orayı kapatacağız. Hava üslerinden Akıncı kapatılacak, diğerleriyle ilgili bir şey söylemedim, onu düzeltelim. Ama şehrin içinde tankların, zırhlı araçların bulunduğu yerleri de kapatacağız, onları şehir dışına alacağız” yanıtını verdi. Yıldırım, darbe girişimi sırasında tankların çıkıp, helikopterlerin havalandığı Hasdal, Maltepe, Mamak, Etimesgut, Güvercinlik, Kara Havacılık Okulu’nun kapatılacağını söyledi.


Vatan