Aksaray'da her mahalleye mahalle konakları inşa ediliyor!

Aksaray'da her mahalleye mahalle konakları inşa ediliyor!Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, belediyenin yaptığı projeleri yerinde inceledi. Dinçer, ''Seçimden önce vatandaşlarımıza Mahalle Konaklarının yapımı için söz vermiştik. Şimdi Yeni Mahallemiz ve Hamide-Alaca Mahallemize Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis inşa ediyoruz'' dedi.


Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, belediyenin yaptığı projeleri yerinde inceleyerek ''Şehrimize vizyon katacak projeler kazandırıyoruz.'' açıklamasında bulundu.
  
Milliyet'te yer alan habere göre; Belediye Başkanı Evren Dinçer, göreve başladığı andan bu yana şehre vizyon katacak, kalıcı eserler kazandırıyor. 1.5 yıl önce Necmiye Sultan Kadın Aktive Merkezini hızla tamamlayıp hizmete açan Başkan Dinçer, sırasıyla Hasas-Nakkaş Kadın Aktive Merkezi, Millet Kıraathanesi, Bedir Muhtar Külliyesi, Kitap Konağı, Yeni Mahalle ve Hamide-Alaca Mahallerine Mahalle Konağı projelerine başladı.

Aksaray Belediyesi sosyal belediyecilik anlayışı kapsamında kültür ve sosyal hayata imkan sunacak geniş bir yelpazede yenilikçi projeler üretiyor. Aksaray Belediyesinin vatandaşların beklenti, istek ve talepleri doğrultusunda proje geliştirdiğinden bahseden Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Hayata geçirdiğimiz projelerimizde özellikle vatandaşlarımızın isteğini göz önünde bulunduruyoruz. Bu anlayışla yola çıkarak yerleşim yerinin gereklerini tespit edip projemizi uygulamaya başlıyoruz. Sunduğumuz her hizmette halkımızın mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmesi için gayret ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Dinçer, “Belediyemiz her alanda şehir halkına hizmet ediyor. Şehrimizde alt yapı ile birlikte çok yönlü hizmet sunuyoruz. Birçok projemiz halen devam ediyor. Göreve geldiğimizde  TOKİ  Mahallesinde bulunan Necmiye Sultan Kadın Aktive Merkezini hızla tamamlayarak hizmete açtık. Hanım kardeşlerimiz, aktivite merkezlerini çok beğendiler. Bizden bu merkezden yapmamızı istediler. Bizde Hasas-Nakkaş Mahallemize Aktive Merkezinin inşasına başladık. Ayrıca Mahallerimizde eksik kalan Muhtar evlerini tamamlamaya başladık. Vatandaşlarımızın sağlıklı içme suyuna kavuşması için yeraltında bulunan ve işlevini yitirmiş asbest borularını devre dışı bırakarak yerine daha sağlıklı içme suyu hatları inşa ettik. Asbest boru değişimi halen sürüyor. Seçimden önce vatandaşlarımıza Mahalle Konaklarının yapımı için söz vermiştik. Şimdi Yeni Mahallemiz ve Hamide-Alaca Mahallemize Mahalle Konağı ve Sosyal Tesis inşa ediyoruz. Yine şehrimize kalıcı bir eser bırakmak için Bedir Muhtar Mahallemize Bedir Muhtar Külliyesi inşa edeceğiz. İnsanımızın kitap okuma alışkanlığı kazanmaları için hem de öğrenci kardeşlerimiz faydalanabileceği Kitap Konakları projemizi hayata geçiriyoruz. Fatih Mahallesinde başlattığımız Millet Kıraathanemiz projemiz bitme aşamasına geldi. Pandemi salgınının sona ermesinin hemen ardından en kısa sürede açılışı yapacağız” diye konuştu.