Aksaray'da riskli binalar ortadan kaldırılıyor!

Aksaray'da riskli binalar ortadan kaldırılıyor!Aksaray Belediyesi, kent genelinde risk taşıyan binaların yıkım işlemlerine tüm hızıyla devam ediyor.


 Aksaray Belediyesi, kentsel dönüşüm çalışmaları dahilinde kent genelinde tehlike arz eden, görüntü kirliliğine neden olan riskli yapıları kontrollü şekille yıkıyor.

Milliyet'te yer alan habere göre; Aksaray Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü, Hamidiye Alaca Mahallesinde kentsel dönüşüm proje alanı içerisinde yer alan insanların can ve mal güvenliğini tehdit eden ve aynı zamanda çevre kirliliğine yol açan riskli binaların yıkımına başladı.

Aksaray

Mahalle sınırları içerisinde yapı bütünlüğünü kaybetmiş binaların tespitini yapan ekipler, çökme tehlikesi olan yapıları ve madde bağımlısı kişiler tarafından kullanılmasına neden binaları kentsel dönüşüm dahilinde değerlendirmeye alıyor. Böylece vatandaşların can ve mal güvenliği güvence altına alıyor.

Şehir siluetine uymayan riskli bina yıkımlarının devam edeceğini söyleyen Belediye Başkanı Evren Dinçer, görüntü kirliliğine sebep olan bu yapıların ardından dönüşüm faaliyetinin duraksamadan süreceğini dile getirdi.

Aksaray'da kentsel dönüşüm başladı!