Akşehir Özel Park Hayat Hastanesi açıldı!

Akşehir Özel Park Hayat Hastanesi açıldı!Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Konya’nın Akşehir ilçesinde yapımı tamamlanarak hizmete giren 100 yatak kapasiteli özel bir hastanenin açılışını yaptı .


Akşehir İstasyon Caddesi üzerindeki Özel Park Hayat Hastanesi’nin açılış törenine Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Konya Valisi Muammer Erol, afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner, Ak Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Baloğlu, Hacı AHMET ÖZDEMİR, Konya İl sağlık Müdürü HASAN Küçükkendirci, Akşehir Kaymakamı Yalçın Sezgin, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Akşehir Belediye Başkanı Salih Akkaya, Akşehir ilçe protokolü, çevre ilçe belediye başkanları, kamu kurum müdür ve amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.


Bakan Eroğlu yaptığı konuşmada, “Akşehir Park Hayat Hastanesi çok değerli kadrosu ile birlikte güzel hizmetler verecek, şifaya vesile olacak. Çok değerli sağlık personeli, doktorlarımızı, hemşirelerimizi, sağlık elemanlarımızı yürekten kutluyorum. Özellikle tabi buradaki binanın inşaatını görünce, hem de teknolojiyi görünce hayran kaldım. Hayırlı olsun, uğurlu olsun. Tabi gerçekten bu hastanenin yapılışında emeği geçen herkesi kutluyorum. Esasen bugün tesadüfen Polatlı’da dev bir hastanenin açılışından geldim. Ayrıca bakanlığımızın diğer açılışları ve faaliyetleri de vardı. Çok sayıda açılışın yanı sıra hastanemizin açılışını da yaptık. Özellikle sağlıkta çok muazzam bir mesafe kat ettik. Buna ben bizzat şahidim. Yıllar önce İstanbul’da Sabah evden çıktığımda sabah 6.30’da Okmeydanı Hastanesi’nin önünden geçerken bazen bana sorarlardı. Ne var? Olay mı var orada derlerdi. ‘Olay falan yok, hastanede muayene olmak için sıra kuyruğu’ derdim. Nereden nereye geldik. Bakın özel bir hastane Akşehir’imize yapıldı, kazandırıldı. Çok güzel bir kadro var. Allah yapanlardan, emeği geçenlerden razı olsun” dedi.


Geçmiş dönemdeki sağlık uygulamalarından örnek veren ve ilaçların pahalılığından bahseden Bakan Eroğlu, daha sonra kürsüden cep telefonu ile Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu arayarak açılışa canlı bağlantı yaptı. Telefonun hoparlörünü açan Bakan Eroğlu katılımcılara Sağlık Bakanı Müezzinoğlu’nun konuşmasını dinlettirdi. Bakan Müezzinoğlu, Akşehir’e açılan hastanenin hayırlı olmasını dileyerek, tüm Akşehirlilere selamlarını iletti.


Açılışta konuşan Hastane Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mustafa Enis Arabacı, “Dünyanın ortasına hastane yapma fikrimiz ortaya çıktı. Bunu gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Hastanemizde 13 bin metrekare kapalı alan, 103 hasta yatağı, 24 adet erişkin yoğun bakım yatağı ve14 adet yenidoğan yoğun bakım yatağı olmak üzere toplamda 38 yoğun bakım yatak kapasitesi ile A sınıfı bir özel hastane. Alanlarında uzman hekim kadrosuyla, 1.5 tesla MR, bilgisayarlı tomografi, görüntüleme merkezi, biyokimya, mikrobiyoloji laboratuvarı, ağız ve diş sağlığı merkezi, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, güzellik merkezi ile hizmet verecek. Bu bölgenin ticari ve sosyal hayatına önemli bir katkımız olacağını düşünüyoruz. Akşehir’e yakın olan Konya’nın, Afyonkarahisar’ın, Isparta’nın ilçeleri var. Bu alandaki ilçelerde 400 binden fazla nüfus var. Biz inşallah bu bölgedeki halkımızın ilk aklına gelen özel hastane olmak düşüncesindeyiz” dedi.


AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu ise kendisinin de doktor olduğunu ve 1989 yılında doktorluğa başladığını anlatarak geçmişte yaşadığı anılardan örnekler vererek Türkiye’nin sağlıkta geldiği noktaya değindi. Baloğlu, “Akşehir sağlık hizmetlerinde adeta bölgenin merkezi konumunda olan bir şehir. Geçmişte de böyleydi, şimdi de böyle. İnşallah bu güzel hizmetlerle bundan sonra da böyle olmaya devam edecek. Ben hizmetlerde emeğe geçenlere teşekkür ediyorum. Tabi sağlık alanında Akşehir’de çok güzel işler yapıldı çok kısa bir süre önce Akşehir Devlet Hastanemiz eski yerinden taşınarak şu anda 275 yataklı ve bütün modern teknolojik imkanlarla dolu bir hastane haline geldi. Bununla birlikte birçok aile sağlığı merkezi, toplum sağlığı merkezimiz desteklendi. Son olarak da Özel Park Hayat Hastanesi’ni bugünkü açılışla kazanmış olacak. Ben Park Hastaneleri Grubu değerli yönetim kurulu başkanına, yönetim kurulu üyelerine ve ekiplerine çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.


Konya Valisi Muammer Erol da kısa bir konuşma yaparak hayırlı olsun dileklerini iletti. Bakan Eroğlu ve törene katılan protokolün açılış kurdelesini kesmelerinin ardından katılımcılara hastanenin üst katında bir kokteyl verildi.


Milliyet