09 / 02 / 2023

Aktaş Turizm İnşaat Kıbrıs'a 800 yataklı yurt yapacak!

Aktaş Turizm İnşaat Kıbrıs'a 800 yataklı yurt yapacak!

İnşaat sektöründe hayata geçirdiği markalı konut projeleri ile sektöründe önemli bir kurum haline gelen Aktaş Turizm İnşaat turizm sektöründe de yatırımlarını hızlı bir şekilde sürdürüyor.
1986 yılında Mehmet Aras'ın girişimi ile inşaat sektörüne adım atan Aktaş Turizm İnşaat, geride bıraktığı 30 yılda hep başarılı projelerin içerisinde yer aldı. Pirim değeri yüksek ve sosyal yaşam alanları ile zengin projelerle adını duyuran Aktaş Turizm İnşaat son yıllarda adım attığı turizm sektöründe de markasına yakışır yatırımlara imza atmayı başardı. 9 ay önce Şişli' de açtığı otel ile Clarion Hotel markasını Türkiye'ye kazandıran Aktaş Turizm İnşaat ikinci otel yatırımını da Şişli Osmanbey' de gerçekleştiriyor. Son dönemde öğrenci yurdu projeleri de hayata geçiren şirket, ilk yatırımını 750 yatak olarak Kıbrıs'ta gerçekleştirdi. Bu alanda yatırımlarına devam edeceklerini ve yine Kıbrıs'a 800 yataklı bir yurt daha yapacaklarını belirten şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aras ile yatırımlarını konuştuk. 


Mehmet Bey, kısaca şirketinizi tanıyabilir miyiz? 

Şirketimi 1986 yılında kurdum, aslında biraz farklı bir hikâyem var. Üniversiteden harita mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra İğdır Devlet Su İşlerine mühendis olarak atandım. Bir yıla yakın bölüm şefliği yaptım ve standart bir kalıp içerisinde olamayacağımı anladım. Memurluğu bırakıp 1986 yılında Aktaş Turizm İnşaat'ı kurdum. O günden bu güne kadar İstanbul'da çok sayıda proje gerçekleştirdik ve gerçekleştirmeye de devam edeceğiz. Sektörde 30 yılı geride bırakmak üzereyiz.


BODRUM - AKTAŞ GÜMÜŞLÜK EVLERİ 

Sitemiz 28.035 m2 üzerinde güneye bakan muhteşem bir arazi üzerine kurulmuştur. Evlerin hepsi en az bir koya bakan manzaraya sahiptir. Toplam 122 üniteden oluşmaktadır. 58 adedi müstakil ve 64 adedi dairedir. Proje içeriside havuz, tenis kortu, kapalı ve açık otopark, fitness center ve 24 saat güvenlik bulunuyor. 


"İNŞAAT SEKTÖRÜNDE SES GETİREN KALİTELİ PROJELERE İMZA ATTIK" 

Her zaman A Plus projelere imza attık. Konut ve villa projelerinin yanında çok sayıda sanayi yapıları da inşa ettik.Örneğin, Silivri Aktaş Gümüşyaka Villaları, Çamlıca'da Aktaş villaları, Aktaş Gümüşlük Evleri, Silivri Aktaş Gümüşyaka Villaları, Ümraniye Aktaş Sitesi, Aras İş Hanı ve şuan satışı devam eden Aktaş Boğaziçi Evleri gibi prestijli projeler gerçekleştirdik. Firma olarak projelerimize çok fazla özen gösteriyoruz. 

Boğaziçi Kandilli Evleri çok beğenildi. Nasıl bir proje? 

329 Daireden oluşan Boğaziçi Kandilli Evleri, Kandilli iskelesine 1 Km., FSM Köprüsüne 4 Km., Boğaziçi köprüsüne 3 Km. mesafede yer alıyor. Site içerisinde yüzme havuzu, kapalı spor salonu (Fitness Center), tenis kortu, çocuk oyun alanı, yürüyüş parkuru ve 24 saat devamlı güvenlik Türk hamamı, sauna, squash salonu, buhar banyosu, kuaför, market, restaurant, basketbol, valeybol, açık ve kapalı otopark mevcuttur. 


DÜNYA MARKASI CLARİON HOTEL&SUİTES'İ TÜRKİYE'YE KAZANDIRDIK

9 ay önce açtığımız, dünyanın en kaliteli otel zincirlerinden biri olan Clarion Hotel markasını Türkiye biz kazandırdık. Ve bu otelimiz şuan Şişli'de yüzük taşı konumunda. Modern tasarımıyla, 89 adet standart ve 45 adet süite odadan oluşan otelimiz, yorucu bir şehir turunun veya uzun toplantıların ardından ihtiyacınız olan her şeyi sunuyor. Restoranımızda veya barımızda akşamınızı sonlandırabilir, SPA merkezimizde günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Yine İstanbul'un kalbinde huzur ve rahatlığı yaşayabileceğiniz ikinci otel yapımımız devam ediyor. Bu otelde kentsel dönüşüm kapsamında yıkımı devam eden Şişli Osmanbey'de 60 oda 150 yataklı otel olacak. Böylelikle İstanbul'a yeni bir otel kazandırmış olacağız. 


KIBRISA'DA 800 YATAKLI YURT PROJEMİZE BAŞLIYORUZ 

Sektörde marka olabilmek her firmanın harcı değil. Bunun için gerçekten gayret etmeniz çok çalışmanız ve kesinlikle dürüst olmanız gerekiyor. Kurum olarak biz bunun bilincindeyiz. Bu bilinçle Aktaş Turizm İnşaat olarak yatırımlarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Yine çeşitli inşaat projelerinin yanında Kıbrıs'ta 800 yataklı öğrenci yurdu projemize başlayacağız. 


Milliyet
Geri Dön