Ali Ağaoğlu ikinci ofis projesine İkitelli'de başlıyor!

Ali Ağaoğlu ikinci ofis projesine İkitelli'de başlıyor!Edip İplik'le anlaşan Ali Ağaoğlu, 212 İstanbul AVM'nin yanına iki blokta 900 üniteden oluşan ofis binası yapacak


Eylül ayında ilk ofis projesi My Prestige'i satışa çıkartan Ağaoğlu Şirketler Grubu, ikinci ofis projesini İkitelli'de 212 Alışverişveriş Merkezi'nin yanına inşa edecek. Edip Gayrimenkul'un İkitelli'de açtığı 212 İstanbul Alışveriş Merkezi ile birlikte geliştirdiği rezidans projesini Ağaoğlu Şirketler Grubu hayata geçirecek. Edip Gayrimenkul'ün kriz nedeniyle bir süreliğine ertelediği ve yapımını bir ortakla gerçekleştireceğini açıkladığı rezidans prokesi için geçtiğimiz cuma günü Ağaoğlu ile Edip İplik el sıkışarak imzaları attı. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Edip Gayrimenkul ile geçtiğimiz Cuma günü Edip Gayrimenkul yüzde 38 – Ağaoğlu yüzde 62 olmak üzere hasılat paylaşımı modeliyle projeji hayata geçirmek üzere imzaları attıklarını söyledi. Proje'nin konseptinde değişiklik yaparak hayata geçirecekleri bilgisini veren Ağaoğlu, "2 blok olarak yükselecek proje daha önce rezidans olarak tasarlanmıştı, değişikliğe giderek projeyi home ofis konseptinde inşa edeceğiz. Bu proje Ataşehir'de yapımına devam ettiğimiz ofis projesi My Pretige projesi ile benzer bir konsepte sahip olacak" dedi. Projenin imar izinlerinin ve ruhsatının hazır olduğunu belirten 24 ay içinde projeyi tamamlayacaklarını kaydetti.

İLK BLOK ARALIKTA SATIŞA SUNULUYOR
İkitelli'de hayata geçirecekleri projenin iki blokta toplam 900 üniteden oluşan home ofis konseptinde olacağını söyleyen Ağaoğlu, ilk etapta aralık ayında 540 üniteden oluşan bir bloğu satışa sunacaklarını ifa etti. Ağaoğlu, henüz fiyat belirlemesi yapmadıklarını ifade ederek, metrekare fiyatlarının ortalama 3 bin lira seviyesinde olabileceğini kaydetti.
Bülent YOLDAŞ/Sabah

İlgili haber:

Ağaoğlu, 212 Power Center'ın residence kısmına el attı!

Konuyla ilgili basında yer alan diğer haberler

212 İstanbul'un 540 konutluk projesine Ağaoğlu ortak oldu 
 
İkitelli'de eski Edip İplik fabrikasının arsasına önce civardaki en büyük alışveriş merkezi projelerinden biri olarak planlanan ancak daha sonra markalardan gelen baskıyla outlet merkeze dönüştürülen 212 İstanbul Power Outlet Alışveriş Merkezi (AVM) projesinin devamında yer alan konutların durumu netlik kazandı.

‘My' markasıyla konut üreten Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu ile 540 konutun üetimi için imzalar atıldı. Kat karşılığı anlaşmaya göre Ağaoğlu, konutların yüzde 62'sine sahip olacak. Akın Holding'in başlarda rezidans olarak planladığı projeyi Ağaoğlu home-ofis projesine dönüştürecek.
My Prestij konsepti geliyor
My Prestij konseptini buraya taşıyacaklarını belirten Ağaoğlu Şirketler Grubu Başkanı Ali Ağaoğlu, “Pazartesi yeri tesim alacağız. İlk blokta 540 konut olacak. İkinci bir blok ihtimali de var. 2011'de teslim edeceğiz. Her konuda sözümüzü tutarız. Bir tek teslim tarihinde sözümüzü tutamayız; erkenden teslim ederiz biz” dedi.
Askıya almıştı
Hollandalı Corio ile anlaşmak üzereyken, şirketin sadece alışveriş merkezine ortak olmak istemesi nedeniyle kesilen görüşmelerin ardından Akın Holding, Morgan Stanley ile masaya oturmuştu. Morgan Stanley ile anlaşmanın ucundan dönen Akın Holding,  212 İstanbul Power Outlet'i kendi yapmış, ekonomik kriz nedeniyle konut projesini askıya almıştı.
Rakamlarla 212 İstanbul
*  Alışveriş merkezi projesi 115 milyon Euro'ya mal oldu.
*  Media-Markt 4.600 metrekare, Praktiker 9.300 metrekare ve Carrefour 11 bin 600 metrekare alan ile projede yer aldı.
*  10 salonlu bir sinema bulunuyor.
*  Proje 55.560 metrekare alan üzerine kuruluyor ve 230 bin toplam kapalı alana sahip.
*  180 mağaza alanı var.
*  Proje 3 bin civarında kişiye istihdam sağlayacak.
*  Projenin rezidans kısmında 540 daire yer alacak.
Hürriyet