ALOSBİ, 6 ayda 85 firmaya 1 milyon 300 bin metrekarelik arsa satışı gerçekleştirdi!

ALOSBİ, 6 ayda 85 firmaya 1 milyon 300 bin metrekarelik arsa satışı gerçekleştirdi! ALOSBİ, 6 ayda 85 firmaya 1 milyon 300 bin metrekarelik arsa satışı gerçekleştirdi!

Geleceğin parlak bölgeleri arasında yerini alan ALOSBİ, 6 ayda 85 firmaya 1 milyon 300 bin metrekarelik arsa satışı gerçekleştirdi. ALOSBİ Başkanı Atıl Akkan, "Büyük parsellere talep fazla" dedi.

Geleceğin  parlak bölgeleri arasında yerini alan ALOSBİ, 6 ayda 85 firmaya 1 milyon 300 bin metrekarelik arsa satışı gerçekleştirdi. ALOSBİ Başkanı Atıl Akkan, "Büyük parsellere talep fazla" dedi. 


Aliağa Organize Sanayi Bölgesi (ALOSBİ) Yönetim Kurulu Başkam Atıl Akkan, son zamanlarda sanayinin dev firmalarının tercihini ALOSBİ'den yana kullanmaya başladığına dikkat çekti. Akkan, 6 ayda 85 firmaya 1 milyon 300 bin metrekarelik arsa satışı gerçekleştirdiklerini dile getirdi. Akkan, arsa satışı gerçekleştirdikleri firmalarla ilgili şu bilgileri verdi: "Plastik sektörünün devi Ravago Group, 210 bin metrekare arsa aldı. Çinkom A.Ş.'nin Meksikalı Zinc Ncional S.A. ile ortaklık kurdu ve 100 bin metrekarelik arsa tahsis ettik. Dalan Kimya, 100 bin metrekare, Lider Ambalaj 50 bin metrekare, Bağ Yağları 100 bin metrekare ve Sun Chemical ise 50 bin metrekarelik yer aldı. Özellikle büyük parsellere talep var" dedi.  Akkan, bölgenin modern ve eksiksiz altyapısı ile lojistik avantajlarıyla sanayiciye ideal yatırım ortamı sunduğunu ifade etti. "Sanayi demek; yol, demiryolu, elektrik, su, doğalgaz demek" diyen Akkan, sanayicinin en önemli ihtiyacı olan altyapının ALOSBİ'de en modern şekilde sunulduğunu, otoyol kalitesindeki yolları, elektrik dağıtım merkezleri, doğalgaz istasyonları, istinat duvarları, tesviyesi yapılmış sanayi parselleri ile bu ihtiyacın fazlasıyla karşılandığım dile getirdi. Aliağa'nın bir liman şehri olduğunu aktaran Atıl Akkan, 11 adet limanıyla hammaddeye ve pazara ulaşımda en büyük kolaylığı sağladığım kaydetti. Akkan, dünyanın ilk 10 limanı arasına girecek Çandarlı Kuzey Ege Limanı'nm, Devlet Demiryollarının Aliağa üzerinden Bandırma ve İstanbul'a ulaşan yatırımının, projeleri Bergama'ya kadar tamamlanan İZBAN banliyö hattının ve bölgenin sınırından geçerek Balıkesir'e ulaşan otoyol projesinin lojistik açıdan ALOSBI'nin gücüne güç kattığım ifade etti. 


Hürriyet