29 / 01 / 2023

Altın mart sonunda kaç lira olacak? İşte yanıtı

Altın mart sonunda kaç lira olacak? İşte yanıtı

Altın yatırımcısını sevindiriyor. Gram altın fiyatı dün 1.173 lira ile rekor yeniledi. Peki altın fiyatlarında beklenti ne durumda? 5 kurumun ilk çeyrek gram altın tahmini şu şekilde...2022’de yatırımcılarına kazandıran yatırım araçlarından biri de gram altın olarak karşımıza çıkıyor. Kapalıçarşı’da 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı, 2022’de yüzde 40,3 değer kazanmış oldu. Cumhuriyet altınının satış fiyatında yüzde 42’lik artış yaşandı. Ons altının 2022 yılı getirisi ise yüzde 1,3 ile oldukça sınırlı kalmış görünüyor.

2023’te sarı metal cephesinde neler olacağı merakla beklenmekte. Dün 1.173 lirayı görerek yeni rekorunu kıran gram altına yönelik beklentilerin ilk çeyrek için 1,200 TL'nin üzerine çıktı. 
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön