Altındağ Örnek Mahallesi'nde kentsel dönüşüm hazırlığı!

Altındağ Örnek Mahallesi'nde kentsel dönüşüm hazırlığı! Altındağ Örnek Mahallesi'nde kentsel dönüşüm hazırlığı!

Türkiye’de kentsel dönüşümün acilen birçok yerde yapılması gerektiğini söyleyen Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki, Altındağ Örnek Mahallesi'nde kentsel dönüşüm hazırlığının başladığını belirtti.Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Aydınlıkevler Semt Çarşısı’nın açılış töreninde Ankara'da devam eden kentsel dönüşüm projeleri hakkında kısaca bilgi verdi.


Bakan Özhaseki Altındağ Seyfi Demirsoy Mahallesi’nde kentsel dönüşüm için hazırlanan planın bitmek üzere olduğunu ve Suriyeli mültecilerin yoğunlukta olduğu Örnek Mahallesi’nde de kentsel dönüşüm hazırlıkları yapıldığını söyledi. 


Türkiye’de kentsel dönüşümün acilen birçok yerde yapılması gerektiğini kaydeden Özhaseki, "Bir taraftan depreme hazırlıklı olmalıyız, bir taraftan da eski yapıları yenilemeliyiz" dedi. 


Seyfi Demirsoy Mahallesi'nde itirazlar geri kaldı

Seyfi Demirsoy Mahallesi'ne gelen itirazları geride kaldığını belirten Bakan Özhaseki, bölgedeki planlamayı bitirmek üzere olduklarını söyledi. 


Örnek Mahallesi'nde dönüşüm hazırlığı

Bakan Özhaseki, Örnek Mahallesi'ne kentsel dönüşüm hazırlığının yapıldığını belirtti. Özhaseki, "Örnek Mahallesi de şu anda hazırlanıyor, Bakanlar Kurulu’na sunulacak. Bakanlar Kurulu’ndan sonra yeniden bir planlamayla, vatandaşlarımızın hepsinin memnun olacağı bir vaziyette yenilenmiş olacak. Bu konuda Bakanlığımız ve Altındağ Belediyesi üzerine düşen görevleri yerine yapıyor. Sizler de vatandaşlarımız, kardeşlerimiz olarak belediye başkanımıza yardımcı olursanız, anlaşmalara bir an önce gelip, uyumlu şekilde imzalar atarsanız, bir an önce işler hızlanmış olur. Karşılıklı olarak, hepimizin bir araya geldiği ve anlaştığımız bir ortamda yapılan bu tür kentsel dönüşümler en doğru dönüşümlerdir diye düşünüyorum." şeklinde konuştu. Hürriyet