Altınok Öz, CHP heyetine yerinde dönüşümü anlattı!

Altınok Öz, CHP heyetine yerinde dönüşümü anlattı! Altınok Öz, CHP heyetine yerinde dönüşümü anlattı!

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, gerçekleştirilen toplantıda CHP heyetine, 2009 senesinden bu yana Kartal’da yaptıkları ‘Yerinde Dönüşüm’ çalışmalarını anlattı.


 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet ve Cumhuriyet Halk Partisi Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz’ın öncülüğünde kendisini ziyaret eden CHP heyetine, 2009 senesinden bu yana Kartal’da yaptıkları ‘Yerinde Dönüşüm’ çalışmalarını anlattı.

 
Gerçekleştirilen sunumda, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’ün yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuran Keriş, Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Av. Perihan Sevim, Şehir Plancısı ve TAK Kartal’ın kurucusu Faruk Göksu, çok sayıda Gebze Belediyesi Meclis Üyesi, Kartal Belediyesi birim müdürleri ile sivil toplum örgütü üyeleri de yer aldı.

 

CHP Heyeti TAK Kartal’ı Dinledi

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, sunumdan önce CHP heyetini TAK (Tasarım Araştırma Katılım) Kartal ekibiyle görüştürdü. Başkan Altınok Öz, burada misafirlerine uzun süre TAK Kartal ekibinin ilçede gerçekleştirdiği çalışmalardan bahsetti. Başkan Altınok Öz daha sonra Proje Odası’nda 2009 senesinden bu yana gerçekleştirilen çalışmalar hakkında CHP heyetine bilgi verdi.

 

“44 bin 649 Kartallı Yeni Binasına Kavuştu”

 

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ziyaretin devamında CHP heyetine yaklaşık 2 saat süren bir sunum yaptı. Başkan Altınok Öz, 2009 yılından bu yana Kartal’da yaptıkları Yerinde Dönüşüm çalışmaları hakkında bilgi verdi. Başkan Altınok Öz, Türkiye’de yerinde dönüşümü en iyi yapan belediyenin Kartal Belediyesi olduğunu belirterek şu ana kadar gerçekleşen çalışmalar sayesinde ilçede 44 bin 649 vatandaşın olası deprem riskinden kurtularak yeni binalarına kavuştuğunu dile getirdi. Başkan Altınok Öz, yine Türkiye’de ilk Deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürlüğü’nün Kartal Belediyesi tarafından kurulduğunu da açıkladı.

 
Yapılan sunumun davamında, deprem Dönüşüm ve Yapı Kontrol Müdürü Gökhan Akbulut, ziyaretçilere ilçedeki yerinde dönüşüm çalışmaları hakkında açıklamalar yaptı. Sunumun sonunda ise CHP heyeti Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz’e yerinde dönüşüm hakkında merak ettikleri soruları da sordu, Başkan Altınok Öz de katılımcıların merak ettiği sorulara cevap verdi.