Çukurova Balkon

Altuğ Akbaş: Konutların yüzde 85'i yalıtımsız olduğu için enerji boşa harcanıyor!

Altuğ Akbaş: Konutların yüzde 85'i yalıtımsız olduğu için enerji boşa harcanıyor! Altuğ Akbaş: Konutların yüzde 85'i yalıtımsız olduğu için enerji boşa harcanıyor!

Kalekim Genel Müdürü olan Altuğ Akbaş, "Enerjisinin yüzde 75'ini ithal eden bir ülke olarak, konutların yüzde 85'inde ısı yalıtımı olmadığı için enerjimizi boşa harcıyoruz" dedi.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Türkiye'deki yapıların yüzde 55'inde tercih edilen bir marka haline gelen Kalekim, ısı ve su yalıtımı sektörüne ağırlık veriyor. Kalekim Genel Müdürü Altuğ Akbaş, "Enerjisinin yüzde 75'ini ithal eden bir ülke olarak, konutların yüzde 85'inde ısı yalıtımı olmadığı için enerjimizi boşa harcıyoruz" dedi. Yalıtımın maliyetinin, bir binanın toplam inşaat maliyetinin yüzde 3 ila 5'i kadar olduğunu söyleyen Akbaş, "Yüzde 50 tasarruf elde eden yalıtım sistemimiz, birkaç ılda maliyetini karşılayıp inanın ömrü boyunca tasarruf i1 bı sağlamaya devanı ediyor" diye belirtti. 


'Kale Mantolama' ile binaları uzun yıllar koruma altına aldıklarını belirten Akbaş, "Isı yalıtımı olmayan bu binalar yüzünden her yıl yaklaşık 9 milyar 265 milyon dolar kaybediyoruz" dedi.


Milliyet