Amiral Osman Paşa Köşkü 100 milyon TL'ye satışa çıkarıldı!

Amiral Osman Paşa Köşkü 100 milyon TL'ye satışa çıkarıldı! Amiral Osman Paşa Köşkü 100 milyon TL'ye satışa çıkarıldı!

Üsküdar Sultantepe’de Osmanlı Filosu komutanı Amiral Osman Paşa tarafından 1800’lü yıllarda inşa ettirilen Amiral Osman Paşa Köşkü 100 milyon TL'ye satılıyor...Üsküdar’da boğaz manzaralı 100 yıllık Amiral Osman Paşa köşkü 100 milyon TL'ye satılıyor. Evrim Kırmızıtaş Başaran, köşk hakkında bilgiler aktardı. Başaran, 30 yılı aşkın süredir köşkte yaşayan ailenin daha küçük bir eve geçmek için satış kararı aldıklarını belirti.

Milliyet'te yer alan habere göre; Üsküdar Sultantepe’de 1800’lü yılların sonunda Osmanlı Filosu komutanı Amiral Osman Paşa'nın inşa ettirdiği ve 2008-2009 yıllarında aslına uygun restore edilen asırlık köşk satılıyor. 

Boğaz ve koru manzaralı köşk 100 milyon TL'ye satışa çıkarıldı. 2’nci dereceden tarihi eser olan köşkün aylık kira bedeli ise 70 bin TL olarak belirtildi.

Köşk hakkında bilgi veren Evrim Kırmızıtaş Başaran, “Köşk 100 yıl önce Amiral Osman Paşa’ya aitmiş. İçerisinde 14 oda, 3 mutfak, 10 banyo, 12 tuvalet bulunuyor. 2’nci dereceden tarihi eser olan köşk, aslına uygun şekilde 2008-2009 yıllarında restore edildi” diye konuştu.

KÖŞKÜN BAHÇEŞİNDE BİRÇOK MEYVE AĞACI VAR 

Başaran, “Yarı olimpik bir yüzme havuzu, kış bahçesi, çardak, küçük süs havuzu var. Ayrıca, terasa çıkınca boğaz ayaklarınız altına oluyor. Köşk Osmanlı döneminden kalma, Amiral Osman Paşa tarafından yapıldığı için çok önemli bir değer” dedi.

AİLE DAHA KÜÇÜK BİR EVE GEÇMEK İSTİYOR 

Şu anda köşk için Türklerin daha çok talebi olduğuna dikkat çeken Başaran, “Köşk büyük olduğu için içinde yaşayan aile çekip, çevirmekte zorlanıyor. Aile 30 yıldan fazladır 4 çocuğuyla burada yaşıyor. Çocuklar büyümüş, evlenmiş kendi hayatlarını kurmuş. Baba 5 yıl önce vefat etmiş, anne tek başına kalıyor. O yüzden anne daha küçük bir eve geçmek istiyor. Böyle evler kalabalık ailelerin yaşamasına daha uygun” diye konuştu.

YALI, KÖŞK VE VİLLAYA TALEP ARTTI 

Koronavirüs etkisiyle yalı, köşk ve villa tipi evlerde talep artışı yaşandığını ifade eden Başaran, “Fazla talep var çünkü koronavirüs nedeniyle apartmanda yaşayan insanlar artık bunaldı. Artık daha büyük bahçeli, teraslı ev isteniyor. Bütçesine göre bazı aileler de yalı, köşk, boğaz manzaralı villa arayışına girdi. Bu yönde talepler gelmeye başladı. Hatta geçen hafta şehrin dışında bir çiftlik evi satışı yaptım” şeklinde konuştu.

Beatles’ın almak istediği gitar şeklindeki ada satışa çıkarıldı!