ANADOLU YAKASI`NIN EN CAZİBİ: MERİTLİFE KENT

ANADOLU YAKASI`NIN EN CAZİBİ: MERİTLİFE KENT ANADOLU YAKASI`NIN EN CAZİBİ: MERİTLİFE KENT

Şerifali Bölgesi'ndeki Mertiflife konseptini Sarıgazi'ye taşıyan A-Z Yapı'nın son projesinde 68 ile 299 metrekare arasındaki konutlar 125 bin YTL'den başlayan fiyatlarla satışta. Son yılların en popüler lokasyonlarından biri olan Sargazi'de inşa edilen Me

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

A-Z YAPI Ataşehir' den sonra yeni cazibe merkezi Çekmeköy-Sarıgazi bölgesinde.

A-Z YAPI Ataşehir' de ürettiği projelerle Şerifali Bölgesi' ndeki önderliğini Anadolu yakasının yeni cazibe merkezinde tekrarlayacak.

Ataşehir' deki bitmiş ve devam etmekte olan 5 projesiyle 2004 yılında startını verdiği özellikli konut projeleri üretmek prensibiyle sektörde marka olmayı başardı.

A-Z YAPI iddiasını Meritlife Kent projesi ile sürdürüyor.

A-Z YAPI nın Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Genel Müdürlüğünü sürdüren Cevdet Erdem konut sektörünün arz talep dengesiyle ve ihtiyaçlarla ilgili doğru projeler üretmesiyle şu anki durumundan çok daha olumlu noktalara geleceğini düşünmekte.

Sektörde bahsedilen durgunluğun aslında suni bir erteleme olduğunu söyleyen Erdem ihtiyaç sahibi ve yatırımcının geri çekilmesinde sektördeki üreticinin arz ettiği konutun, kalite ve fiyat politikasının isabetsiz ve fonksiyonel olmamasının etkili olduğunu düşünmektedir.

2006 dan beri sektörde çok fazla proje üretilmesine rağmen, doğru çözüm doğru lokasyon ve doğru fiyatlandırmayla emek verilmediği için kaos oluşmuştur. Gündemde bahsedildiği gibi aslında arz fazlalığı değil, tam tersine isteğe cevap verecek doğru yatırımlara talep devri başlamıştır.

Konut sektöründeki firmalarında kendilerini gözden geçirip branşlaşarak hedef kitlelerine yönelik ciddi çalışmalar yapılması gerektiğini söyleyen Cevdet Erdem işi birazda sektörün cazibesine kapılan farklı kulvarlardaki üreticilerin işe soyunmalarıyla karmaşa yarattıklarını düşünmektedir.

"A-Z YAPI olarak İstanbul daki konut ihtiyacıyla Türkiye deki konut ihtiyacı profilinin birbirinden iyi ayırt edilmesi gerektiğini düşünmekteyim. İstanbul' un iki yakası bile farklı profiller farklı yatırımlar gerektirmektedir. Biz Anadolu yakasını konut ihtiyacının en iyi ve en ucuz çözümlenebileceği bölge olarak görmekteyiz. En iyiyi, uygun fiyata satma politikasını devam ettireceğiz. Bunun içinde Çekmeköy-Sarıgazi hattında 88 dönüm arazi üzerindeki Meritlife Kent projemizde yaklaşık 100 milyon USD lik maliyetiyle farklılık yarattığımıza inandığımız sadece barınacak ev değil hem de yaşam standardı sağlayacak, ulaşılması zor olmayacak yatırım aracı ürettik."

Çekmeköy-Sarıgazi-Alemdağ üçgeninin Anadolu yakasının yeni cazibe merkezi olması 2008 yılı başına kadar İstanbul' un varoşu ve ihmal edilmiş gibi görünen bu bölgesinin aslında, deprem güvenliği ve ulaşım kolaylığı avantajıyla büyük ve dikkatli çözümlenmiş projeler yaratılmasıyla bütün dikkatleri üzerine toplayacağını düşünen Erdem, "Hizmete dayalı, yaşam ihtiyaçlarının ön planda tutulduğu doğru fiyatlı, doğru lokasyonlu, doğru hedef kitleye yönelmiş projeler talebi karşılayacak ve sektördeki suni problemlerin önüne geçecektir." Dedi
1) Meritlife Göl Konakları: Doğu Ataşehir de ilk olarak hayata geçen en büyük kapsamlı proje olma özelliğini taşıyor. 72 m2 den 266 m2 ye kadar daire tipleri mevcut. 362 daire, 15 villadan oluşan projede oturuma başlandı.

2) Meritlife Park: Doğu Ataşehir de bulunan proje üç blok 124 daireden oluşmakta. 107 ile 165 m2 aralığında 2+1, 3+1, 4+1 daire tipleri bulunmakta. Konutların teslimi 2009 mayıs ayında yapılacak. Fiyatlar 210.000 ytl ile 395.000 ytl aralığında değişiyor.
3) Meritlife Bulvar: Aralık 2008 de teslim edilecek proje, Doğu Ataşehir Aziz Bulvarı'nda. Dört blok 116 daireden oluşan projede, 2+1, 3+1 daire tipleri mevcut. 100 m2 ile 232 m2 aralığında ki dairelerin fiyatları da 215.000 ytl ve 440.000 ytl aralığında değişiyor. 4) Meritlife Kent; Çekmeköy-Sarıgazi bölgesinde inşasına başlanan proje Mart ayı itibariyle satışa sunuldu. Tasarım mantığı, sosyal olanaklarının zenginliği ve daire tipi çeşitliliği ile bölgede dikkat çekiyor. Ağustos 2009 da ilk etabı teslim edilecek projede, 1+1 den 3+1 e kadar normal daireler, 1+1 den 4+1 e kadar dubleks daireler bulunmakta. 68 m2 ile 299 m2 arasındaki dairelerin fiyatları 125.00 ytl den, 605.000 ytl ye kadar değişiyor.

www.meritlife.net

Tel: 0 216 444 50 51

pus