ANAP Towers'da geri sayım başladı, ihaleye çıkılacak

ANAP Towers'da geri sayım başladı, ihaleye çıkılacakMali sıkıntıya düşen Anavatan Partisi'nin (ANAP) yeri Anapall olacak.


Ankara'nın sayılı alışveriş merkezlerinden Ankamall örneğini inceleyen parti yöneticileri, ihaleye çıkmak için şartname hazırlamaya başladı. Şartnamenin hazırlanmasından sonra ihaleye çıkılarak, teklifler alınacak, ardından da genel merkez binasının yerine yapılacak alışveriş merkezinin inşaatına başlanacak.

Erkan Mumcu önerdi

Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'nun önerisi üzerine parti genel merkezinin ihaleye çıkarılması konusunda MKYK'da karar alınmış, bunun üzerine bir komisyon kurulmuştu. Komisyon ilk iş olarak bu konuda aralarında Ankamall'un de bulunduğu örnekleri inceledi. Buna göre parti, genel merkez binasının yıkılıp yeniden yapılması için ihaleye çıkacak. Ancak henüz şartname hazır değil. Şartnamenin hazırlanması sonrasında; hemen ihaleye çıkılacak ve bina yıkılıp, baştan yapılacak. Hem genel merkez binası hem büyük bir iş hanı ya da alışveriş merkezi olarak yeniden inşa edilecek. Komisyon başkanlığını yürüten eski Adalet Bakanı Oltan Sungurlu `Projeyi gerçekleştirmeye kararlıyız. Bu amaçla ihaleye çıkacağız. Arsanın kat şartı, sınırı yok. Ankamall Alışveriş Merkezi gibi bazı örnekleri inceledik. Bu modeller gibi olacak' dedi.

Nevin BİLGİN / Star