Anemon 12'nci otelini Malatya'da açacak

Anemon 12'nci otelini Malatya'da açacak

Manisa merkezli Anemon Oteller Zinciri, 12'nci işletmesini Ocak 2009'da Malatya'da açmaya hazırlanıyor.

18 yılda, 5'i 5 yıldızlı, İstanbul Galata'dakinin dışında kalanları 4 yıldızlı olmak üzere 12 otele ulaştıklarını söyleyen Anemon Grubu İcra Kurulu Başkanı Salim Yavaş, sektörün büyük oyuncuları arasında yer alacaklarını söyledi.

Yavaş, daha önce Anemon Marmaris, Manisa, Ege, İzmir, Fuar, Aydın, Denizli, Eskişehir, Galata, Kula ve Afyon'u açtıklarını hatırlattı, şu bilgileri verdi: “Toplam bin 200 oda, 2 bin 800 yatak kapasitemizle yılda 300 bin kişiyi ağırlıyoruz. Bu yıl Türkiye'nin turizmden beklentisi 25 milyon yabancı turist ve 20 milyar dolar gelir. 2013 hedefi ise 50 milyon turist, 50 milyar dolar gelir. Biz de bu hedefe yardımcı olup, ülke ekonomisinin ve grubumuzun gelirini artırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.”

Yavaş, hedeflerinin, Türkiye'nin her ilinde bir otel açmak olduğununu da kaydetti, “18 bin metrekarelik kullanım alananına sahip, 5 yıldızlı Malatya Anemon Otel'de 144 delux, 14 aile suit, 24 yönetici suit, 4 normal suit, 1 kral dairesi olmak üzere toplam 187 oda, kahvaltı salonu, Amerikan bar, snack bar, gece kulübü, restoranlar ve sağlıklı yaşam merkezi olacak” diye konuştu. Yavaş; Bursa, Trabzon ve Ankara'da da otel yapacaklarının altını çizdi.

Milliyet