29 / 03 / 2023

Anfora Konutları sese ve gürültüye duyarlı konutlar!

Anfora Konutları sese ve gürültüye duyarlı konutlar!

Sese ve gürültüye karşı duyarlı olanlar, bu proje sizin için. Ortak duvarı olmayan bu konutlar nerede? Fiyatı ne kadar?Ataşehir'de yapımı süren Anfora Konutları'nda, dairelerin birbiriyle ortak duvarı bulunmaması, komşu gürültüsüne son veriyor. İnşaat çalışmalarının 24 saat internetten canlı yayınlandığı proje, butik bir anlayışla inşaa edilen 56 daireden oluşuyor. Fiyatları 260 bin YTL'den başlayıp, 410 bin YTL'ye kadar çıkan Anfora Konutları'nın yüzde 50'si satılmış durumda.

Binatek Yapı'nın Ataşehir'in Şerifali bölgesinde yapımına başladığı Anfora Konutları, aynı kattaki komşu dairelerin, birbiriyle ortak duvarı olmamasına özen gösteriyor. İnşaat çalışmalarının internetten 24 saat canlı izlenebildiği proje, daha çok büyük projelerin yer aldığı yerleşim yerinde butik bir yaşam sunma iddiasında. Projenin yüzde 70'i de yeşil ve sosyal alanlara ayrılmış. 56 dairenin bulunduğu projede peşin fiyatlar 260 bin YTL'den başlayıp, 410 bin YTL'ye kadar çıkıyor. Yüzde 50'si satılan projede hem orta hem de üst sınıf hedefleniyor. Binatek Yapı ortaklarından Fuat Kılıç ile Haziran 2008'de bitirmeyi planladıkları Anfora Konutlarını konuştuk.

Anfora Konutları projesiyle ilgli genel bilgiler verir misiniz?

Anfora Konutları, Ataşehir Şerifali Bölgesinde inşa ediliyor. 3014 metrekare alan üzerine kurululan projede her biri 14 katlı, 2 blok ve 56 daire bulunuyor. Projenin inşa edildiği arazinin yüzde 70'i yeşil alan ve sosyal aktivite alanlarına ayrıldı. Şerifali, Ataşehir'in kuzey bölgesinde yer alıyor. İlçe olarak Ümraniye'ye bağlı ve şu anda İstanbul'da en yoğun konut inşaatının yapıldığı bölgelerden biri.

Projenin diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği nedir?

Anfora Konutları'nın en büyük özelliği Ataşehir bölgesinde butik bir yaşam sunması. Bilindiği üzere Ataşehir genel olarak büyük konut projelerinden oluşan bir yerleşim bölgesi. Anfora Konutları aynı konfor ve kalite anlayışını butik bir tarzda tüketiciye sunuyor. Projede kapalı otopark, merkezi elektrikli süpürge sistemi, yerden ısıtma, kombi, jeneratör, her blokta çift asansör, özel güvenlik ve tek otomasyondan kontrol edilen kapalı devre güvenlik kameraları, kablosuz internet bağlantısı özellikleri bulunuyor.

Konutların özellikleri neler? Ne tür hizmetler olacak?

Anfora Konutları çağdaş normlara uygun olarak en üst teknolojiyle üretilmektedir. Mimari olarak da Türk aile yapısına uygun tarzda ve yüksek deprem güvenliğiyle inşa edilmektedir. Her katta 2 daire olmak üzere inşa edilen Anfora konutlarının en belirleyici mimari özelliği ise aynı kattaki komşu dairelerin birbirleriyle ortak duvarlarının bulunmaması. Ayrıca projemizin yapım aşamaları 24 saat boyunca internet üzerinden canlı olarak izlenebilmektedir.

Anfora Konutları projesinde inşaat çalışmalarına ne zaman başlandı. Şu anda proje ne aşamada ve bitiş tarihi nedir?

Anfora Konutları'nın inşaat çalışmaları Ekim 2006'da başladı. Şu anda kaba inşaatı tamamlanan projede ince inşaat işleri devam ediyor. Haziran 2008'de ise projenin bitirilerek, projeden konut sahibi olanlara teslim edilmesi planlanıyor.

Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?

Projemizde 3 tip daire bulunuyor. 2 oda 1 salon 110 metrekare, 3 oda 1 salon 140 metrekare ve 4 oda 1 salon 175 metrekare büyüklüklerde daireler.

Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Projede peşin fiyatlar 260 bin YTL'den başlayıp, 410 bin YTL'ye kadar çıkıyor. Projeden daire almak isteyenler banka kredilerinden de faydalanabiliyor.

Satışlara ne zaman başladınız? Yüzde kaçı satıldı? İlgi nasıl?

Projenin inşatına başladığımız gün, yani Ekim 2006'da satışa da başladık. Şu ana kadar projemizin yüzde 50'si satıldı. Konumu itibariyle proje çok yüksek bir ilgi gördü.

Sosyal ve ortak alanlarda proje neler sunuyor?

Proje 3014 metrekare alana inşa edilirken, arazinin yüzde 70'i yeşil alan ve yürüme yollarına ayrıldı. Projemiz çocuk ve spor oyun alanları, yüzme havuzu, çocuk havuzu, güneşlenme terası, sauna ve fitness alanına sahip.

Kimlere yönelik bir proje bu? Gelir durumu açısından...

Anfora Konutları bünyesindeki 3 farklı daire tipleriyle hem orta sınıfa hem de üst sınıfa hitap ediyor.

Projenin yatırım tutarı nedir?

Bu proje için 10 milyon dolar civarında bir yatırım yapılıyor.

23 yıldır inşaat sektöründeyiz

Binatek Yapı'yı kısaca tanıyabilir miyiz? Bugüne kadar gerçekleştirdiği projeler hangileri? Kaç konut ürettiniz?

Binatek Yapı, konut sektöründe 23 yıl dolduran Kılıç İnşaat'ın bir iştirakidir. Kılıç İnşaat bu güne kadar konut, villa, iş merkezi gibi pek çok projeye imza attı. Çalışmalarını, müşteri memnuniyeti odaklı olarak sürdüren Kılıç İnşaat sektörde saygınlığa önem verir. Bu güne kadar 800'e yakın daire, dükkan ve villa üretimi gerçekleştirdi.

Genel seçim bitti, sektör canlanır

Sektör gelecek bir kaç yılda nasıl seyir gösterir?

Seçim sürecinin ardından sektörün tekrar ciddi bir tırmanışa geçeceği beklentisindeyiz. Mortgage'ın de tam anlamıyla uygulanmaya başlaması bu hareketliliği hızlandırır. Piyasalardaki faiz indirimi beklentisi kesinlikte sektöre çok olumlu yansıyacaktır. Özellikle kur ve faizlerin aşağı yönlü hareketi devam ettikçe gayrimenkul sektörünün yükselişi kesintisiz bir şekilde önümüzdeki dönemde de devam edecektir.

2006'nın ortasından beri konut sektörü yavaşlamada

Konut sektöründe yavaşlama olduğu söyleniyor. 2007 yılı 2006 ve 2005'e kıyasla nasıl gidiyor?

Konut sektörü 2006 yılının ilk yarısından itibaren bir yavaşlama sürecine girdi. Bunun ağırlıklı sebebinin siyasi olduğu kanaatindeyiz. Bunun dışında mevsimsel sebepler, mortgage'ın tam olarak alt yapısının oluşmamasının da artı bir etken olduğunu söyleyebiliriz.

(Hürriyet)
Geri Dön