08 / 08 / 2022

Ankara Akyurt Fuar Alanı 2019'da tamamlanacak!

Ankara Akyurt Fuar Alanı 2019'da tamamlanacak!

Ankara Akyurt Fuar Alanı'nda hafriyat çalışmalarının tamamlandı. Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Baran, "ATO olarak Ankara'yı kongre ve fuar turizminde ileri taşımak istiyoruz." dedi.Ankara'nın ilk uluslararası fuar alanının inşaatında incelemelerde bulunan  Ankara  Ticaret Odası'ndan (ATO) yapılan açıklamaya göre ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, gelinen aşamaya ilişkin yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Milliyet'te yer alan habere göre, şantiye yetkilileri hafriyat çalışmalarının tamamlandığını söyledi. Yetkililer, temel betonlarının dökülmeye başlandığını, çalışmaların belirlenen takvime göre hızlı bir şekilde ilerlediğini ifade etti.

Akyurt Fuar Alanı, Ankara'nın turizmine ve ticari hayatına canlılık kazandıracak. 

Baran, fuar alanının, üreticinin dünya pazarlarına kolaylıkla ulaşmasını ve yenilikleri takip ederek ticaretini artırmasını sağlayacağını belirtti. Baran, "ATO olarak Ankara'yı kongre ve fuar turizminde ileri taşımak istiyoruz. Bu yatırımın Ankara için önemini çok iyi biliyoruz." dedi.

Akyurt Fuar Alanı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, ATO, Ankara Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Sanayi Odası, Ticaret Borsası, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve Akyurt Belediyesi ortaklığındaki Ankara Uluslararası Fuar Alanı ve Kongre Merkezi AŞ'nin açtığı ihaleyle inşaatına başlanan fuar alanının, planlandığı gibi 2019 sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.