Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nin inşaatı hızla yükseliyor!

Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nin inşaatı hızla yükseliyor!

Çankaya Belediyesi’nin en önemli yatırım projesi olan Atatürk Kültür Merkezi'nin inşaatı hızla yükseliyor. Çankaya Belediyesi’nin en önemli yatırım projesi olan Atatürk Kültür Merkezi'nin inşaatı hızla devam ediyor.  Eskişehir Yolu üzeri Mustafa Kemal Mahallesi sınırlarında yer alan merkez, Türkiye’nin ikinci Ankara’nın ise en büyük kültür sanat merkezi olacak.


 
Çankaya Belediyesinin kültür sanat merkezi olarak inşa ettiği en büyük yatırımı Atatürk Kültür Merkezi'nda inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde sürüyor. 

 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, çalışmalar kış şartlarında da devam ediyor. Başkentin eser yapıları arasına girecek olan Atatürk Kültür Merkezi, Ankara’nın gözde semti olan Mustafa Kemal Mahallesi’nde yer alıyor. 22 bin 500 metrekarelik bir alan üzerine inşa edilen Atatürk Kültür Merkezi, uluslararası mimari örneklerden hareketle, seyirci ve sanatçıların tüm ihtiyaçlarına göre tasarlandı. Akustiğiyle dünya standartlarına sahip olacak Merkez, Bin ve 500 kişilik iki salonuyla önemli sahne etkinliklerine, galeri kullanımlı fuayesiyle de sergilere ev sahipliği yapacak. Merkez, planlanan 250 araçlı otoparkı ile de misafirlerine kolaylık sağlayacak.