Çukurova Balkon

Ankara Emlak Fuarı'nın gözdesi Osmangazi!

Ankara Emlak Fuarı'nın gözdesi Osmangazi! Ankara Emlak Fuarı'nın gözdesi Osmangazi!

Osmangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği örnek projelerden biri olan Soğanlı Kentsel Dönüşüm projesi, Ankara’nın ilk ve tek emlak fuarı olan CNR Emlak Ankara Fuarı’nın gözdesi oldu.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Bu yıl 7-10 Eylül tarihleri arasında  Ankara  Ticaret ve Sanayi Odası Congresium’da ilk kez düzenlenen CNR Emlak Gayrimenkul Yatırımları Projeleri ve Finansmanı Fuarı’nın ilgi odağı Osmangazi Belediyesi oldu. Fuara zemin artı 5 kat yüksekliği, geniş yeşil alanları, sosyal donatı alanları ve caddeleri ile Türkiye’ye örnek teşkil eden Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi ile katılan Osmangazi Belediyesi’nin standını gezen konuklar, projenin dev maketi, ekranlarda dönen animasyon ve gerçek görüntüler ile Başkan Mustafa Dündar’ın hologram üzerinden projenin tanıtımını izledi.


Gerek tasarım, gerekse iç donanım olarak fuarın gözdesi olan Osmangazi Belediyesi’nin standını ziyaret eden Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Başkan Mustafa Dündar’ı tebrik etti. Proje hakkında Başkan Dündar’dan bilgi alan Bakan Yardımcısı Ceylan, “Osmangazi Belediyemiz’in projesi, zemin artı 5 kat olan yüksekliği, yeşil alanları ve sosyal donatı alanlarıyla, Türkiye’ye örnek olacak Kentsel Dönüşüm Projelerinden birisi. Sayın Bakanımız da, geçtiğimiz günlerde katıldığı törende tamamlanmış olan projedeki daire sahiplerine tapularını teslim etti. Her yönüyle örnek alınacak son derece başarılı bir proje. Sayın Başkanımız Mustafa Dündar ve ekibini tebrik ediyoruz. Bakanlığımızın da projede ortaklığı var. Bakanlık olarak Osmangazi Belediyemiz’e bu başarılı projenin hayata geçirilmesi sürecinde gerek kamulaştırma, gerek diğer konularda her türlü desteği verdik, bundan sonra da destek olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.


Osmangazi Belediyesi’nin standını gezip inceleyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Fatma Varank da öncelikle katılımlarından dolayı Osmangazi Belediyesi’ni kutladığını ifade etti. Varank, “Gerek, stant, gerek proje olarak son derece başarılı, örnek bir proje. Tamamlanıp hak sahiplerine anahtar teslimi yapılmış olan projenin hem maketini, hem de canlı görsellerini görme imkanı bulduk. Öncelikle böyle bir projeyi hayata geçirdiği için Başkanımız Mustafa Dündar’ı tebrik ediyorum. Bu projenin diğer belediyelerimizin gerçekleştireceği Kentsel Dönüşüm Projelerine de örnek olmasını diliyorum” dedi.


“Depreme karşı planlı ve modern bir şehir inşa ediyoruz”

Fuarın açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından, misafirlerine Osmangazi Belediyesi’nin Soğanlı Kentsel Dönüşüm Projesi’nin bulunduğu standı gezdiren Başkan Mustafa Dündar, kentsel dönüşümün sadece Bursa’nın değil Türkiye’nin gündeminde olan bir konu olduğunu ifade etti. Bu nedenle Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile birlikte yapılacak projelerin büyük önem arz ettiğine dikkat çeken Dündar, “Sayın Bakanımızın da belirttiği gibi, bugün ülkemizde 7,5 milyon binanın yıkılması gerekiyor. Bizler de olası bir deprem felaketine karşı bu çalışmaları başlattık. Deprem felaketine karşı yeni, planlı ve modern bir şehir inşa ediyoruz. Ankara’da ilk kez düzenlenen fuarda Soğanlı Kentsel Dönüşüm projemizi tanıtıyoruz. Bakanlığın, ilgili kurumların, üniversitelerin ve özel sektörün katıldığı bu fuar, herkesin projelerini tanıtma fırsatı bulduğu bir alan. Osmangazi Belediyesi olarak bizler de, katıldığımız bu tür fuarlarda yaptığımız çalışmaları ziyaretçilere tanıtma imkanı buluyoruz. Projemiz, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz bir proje. Buradan bakanlığımıza da, bu çalışmalarımızda bize verdiği destekler için çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.


Milliyet