Ankara Emniyet Müdürlüğü yıkılıyor!

Ankara Emniyet Müdürlüğü yıkılıyor! Ankara Emniyet Müdürlüğü yıkılıyor!

15 Temmuz gecesi darbe girişimi sonrası ağır hasar gören Ankara Emniyet Müdürlüğü binasının yıkımı ile ilgili ihale tamamlandı. İhale sürecinin bitmesinin ardından bina yıkılacak.

15 Temmuz gecesi zırhlı araçlara  Ankara  Emniyet Müdürlüğü binası önüne gelen FETÖ'cü askerler, aynı terör grubuna mensup pilotların kullandığı helikopter ve uçakların ateş desteğinde saldırı düzenlemişti. Uçaklar tarafından bombalanan ve helikopter ateşi ile ağır hasar alan binadaki odalartamamen boşaltılmıştı.  TOKİ  tarafından Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü için yapılan 8 katlı bina, darbe teşebbüsünün ardından Ankara Emniyet Müdürlüğüne tahsis edilmişti. 


İHALE İŞLEMİ SONUÇLANDI 

Hasarlı binaların durumu ile ilgili çalışmalar kapsamında, yıkım ihalesi yapıldı. Ağır hasar gören binanın yıkım ihalesini en yüksek teklif olan 364 bin TL ile kazanan firma, işlemlerin tamamlanmasının ardından çalışmalarına başlayacak. Bu süreçte, firmaların araştırılması ve diğer bürokratik işlemlerin yapılacağı bildirildi. Müdürlük kampüsündeki spor salonu dışındaki binaların yıkılacağı, daha sonra yeni binaların yapımına başlanacağı öğrenildi.


YARIM ASIRDIR HİZMET VERİYOR 

Saldırılarda ağır hasar alan Ankara Emniyet Müdürlüğü yerleşkesindeki 10 katlı bina, 5 7 yıldır hizmet veriyor. 1956 yılında inşaatına başlanan ve başlangıçta hastane olarak planlanan bina, 1965 yılında tamamlanarak Ankara Emniyet Müdürlüğü hizmet binası olarak faaliyete geçti. Söz konusu binanın arka tarafından bulunan ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından kullanılan iki katlı bina ise geçmişte Polis Evi olarak kullanıldı. Milliyet Ankara