26 / 06 / 2022

Ankara Eryaman Stadı 2018'de açılacak!

Ankara Eryaman Stadı 2018'de açılacak!

Eryaman’da yapımı devam eden stadyum inşaatında incelemelerde bulunan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Eryaman Stadı’nı gelecek yılın sonbaharına yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.Eryaman’da yapımı devam eden stadyum inşaatında incelemelerde bulunan  Ankara  Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Eryaman Stadı’nı gelecek yılın sonbaharına yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.


Melih Gökçek, yapımı devam eden Eryaman Stadı alanını Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Vedat Üçpınar ve emlak İstimlak Daire Başkanı Osman Özbayrak ile birlikte gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Büyükşehir olarak Ankara’da spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını belirten Başkan Gökçek, “22 bin seyirci kapasiteli Eryaman Stadı’nın yapımıyla Ankara’ya dev bir tesis kazandıracağız” dedi. Eryaman Stadı’nın UEFA standartlarına uygun olarak yapıldığını ifade eden Gökçek, "Başkent Ankara’ya ve Eryaman’a ayrı bir değer katacak Eryaman Stadı’nı önümüzdeki yılın sonbaharına yetiştirmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.


22 bin seyirci kapasiteli olacak

Büyükşehir Belediyesinin önemli projelerinden biri olan Eryaman Stadı, 62 bin 255 metrekare arazi üzerine kurulu ve 41 bin metrekare kapalı inşaat alanına sahip olacak. Mevcut peyzaj içinde bölgenin doğal eğimlerine uygun olarak konumlandırılan stadyum, seyirciler, sporcular, basın ve VIP mensuplarına güvenli ve hızlı şekilde hareket etme imkânı sağlayacak şekilde planlandı. Betonarme yapı yüksekliği 25 metre ve 4 kattan oluşan Eryaman Stadı’nda estetik ve özgün tasarımı, zeminden ısıtma, havalandırma sistemleri, sulama sistemli hibrit çim sahası, localar, alışveriş merkezleri, restoranlar, ofisler, turnikeler, açık ve kapalı otoparklar, bin 222 kişi kapasiteli VIP bölümü, 724 seyirci kapasiteli localar ve 48 kişilik basın tribünü bulunuyor. Stadın çelik çatı ve tribünlerine ilişkin ön üretim aşamalarına başlandı.


Milliyet