Ankara Voleybol kampüsü inşaatında son durum!

Ankara Voleybol kampüsü inşaatında son durum! Ankara Voleybol kampüsü inşaatında son durum!

Voleybol Federasyonu (TVF) ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) işbirliği ve Spordan Sorumlu Devlet Bakanlığı'nın katkılarıyla yapılacak "Voleybol Kampüsü"nün inşaat çalışmaları son hızıyla devam ediyorAnkara Beştepe'de Başkent Öğretmenevi ile Gazi Üniversitesi kampusü arasında bulunan arazide yaklaşık 30 bin metrekare üzerine kurulan kampusün inşaatında, 8 Nisan'da yapılan temel atma töreninden bu yana önemli yol katedildi.

Kaba inşaatı büyük ölçüde tamamlanan kampüs ile ilgili açıklama yapan Saha Mühendisi Sadık Hüsnü, "Spor salonu ve otel bölümünde 3. kat döşemeleri tamamlandı. 4. katta ise kolon betonları dökülüyor. Daha sonra çatı makasları konacak" dedi.

Bu bölümde 2. kata kadar tuğla duvar imalatlarının tamamlandığını ifade eden Hüsnü, "1. bodrum kat sıvası devam ediyor. 1. ve 2. bodrum katta havalandırma kanalları bitmek üzere. Elektrik ve mekanik işlemleri hızla tamamlanıyor. Pansiyon bölümünün katları için de aynı gelişmeler mevcut çünkü ikisi paralel gidiyor" diye konuştu.

Kampüste 2. bodrum katının 101 araçlık otopark olarak kullanılacağını belirten Hüsnü, bunun dışında oyun sahası ve tribünlerin de tamamlandığını, çatının da kapanmasıyla çatı makası yapımına geçeceklerini ve bu işlemin inşaatın en zor kısmı olduğunu kaydetti. Hüsnü, ayrıca spor salonu bölümünün gelecek yıl Ocak ayı içinde faaliyete geçeceğini sözlerine ekledi.

Bu arada, Uluslararası Voleybol Federasyonu'nun (FIVB) yarışma talimatına göre, uluslararası müsabakaların yapılacağı salonlarda, salonun orta kısmından tavan yüksekliğinin en az 12.5 metre olma zorunluluğu bulunuyor. Voleybol Kampüsü'nde bu rakamın tam 16 metre olacağı belirtildi.
A.A