Ankara Yenimahalle'de sağlık ocağı, park ve semt birimi açıldı!

Ankara Yenimahalle'de sağlık ocağı, park ve semt birimi açıldı! Ankara Yenimahalle'de sağlık ocağı, park ve semt birimi açıldı!

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, düzenlenen törenle Susuz Mahallesi’nde semt birimi, sağlık ocağı ve dev bir parkı hizmete açtı..

Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, düzenlenen törenle Susuz Mahallesi’nde semt birimi, sağlık ocağı ve dev bir parkı hizmete açtı.

Yenimahalle Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan yatırımlar hizmete açılmaya devam ediyor. Susuz sakinleri yeni hizmet binalarına düzenlenen açılış töreniyle kavuştu. Törene Başkan Yaşar’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili Mehmet Kartal, Belediye Başkan Yardımcıları Başar Bal, Erhan Aras, Hüseyin Boran, Yaşar Neslihanoğlu, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Ahmet Meşe ve ilçe yönetimi, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı.


“ARTIK SUSUZ’DA YAŞAM BAMBAŞKA”

Açılış öncesi mahalle sakinlerine seslenen Yaşar, “2009’da ilk belediye başkanı seçildiğimde Susuz’da doğru dürüst asfalt, kaldırım yoktu. Her yer çamur içerisindeydi. Bir tane yeşil alan yoktu. Belediye adına yapılan tek bir iş yoktu. O günden bu günlere geldik. Geldiğimde söz vermiştim. Hepsini bir bir yerine getirdim. Şimdi Susuz; yollarıyla, kaldırımlarıyla, parkları ve yeşil alanlarıyla, sağlık ocağıyla, ek hizmet binasıyla, YENİMEK kurs merkeziyle, muhtarlık binasıyla, camileriyle Ankaralıların yaşamaktan onur duyduğu bir mahalle oldu. Yaptık yine yapacağız. Yatırımlarımız hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yaşar, mahalle sakinleriyle birlikte 260 metrekare kapalı alan üzerine kurulan ve içerisinde 8 muayene odasının bulunduğu sağlık ocağı ve 360 metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen semt birimini gezdi.

Susuz sakinlerinin Yenimahalle’deki belediye sarayına gelmeden belediye ile ilgili işlerini semt biriminden kolaylıkla yapabileceğini belirten Yaşar, “Yürüme mesafesinde yerel hizmet anlayışımızın gereği olarak vatandaşlarımızı yormadan hizmetle buluşturuyoruz” diye konuştu.


“270 AĞAÇ SUSUZ’DA TOPRAKLA BULUŞTU”

Açılışların ardından Susuz Mahallesi’nde 270 adet çam fidanı ve süs eriği toprakla buluştu. Başkan Yaşar, vatandaşlarla birlikte ağaç dikti. Etkinlikler Evren Çelik’in verdiği konserle son buldu.


Milliyet