Ankara Yenimahalle'de yollar yenileniyor!

Ankara Yenimahalle'de yollar yenileniyor! Ankara Yenimahalle'de yollar yenileniyor!

YENİMAHALLELİLERİN yaşamını kolaylaştıran düzenlemelere her gün yenilerini ekleyen Yenimahalle Belediyesi, vatandaşların çıkmakta zorlandığı dik yokuşlu sokaklara merdiven yapıyor.


YENİMAHALLELİLERİN yaşamını kolaylaştıran düzenlemelere her gün yenilerini ekleyen Yenimahalle Belediyesi, vatandaşların çıkmakta zorlandığı dik yokuşlu sokaklara merpen yapıyor. İlçe genelinde başta Şentepe, Yenimahalle Merkez, Pamuklar, Kayalar, Karşıyaka ve Batıkent olmak üzere tüm mahallelerde seferberlik başlatan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, talepleri değerlendirmeye devam ediyor.


Kışın karlı havalarda özellikle çocuk ve yaşlıların kayıp düşme tehlikesi yaşadığı, yazın ise güneşli havalarda çıkmakta zorlandığı dik yokuşlu sokakların ilçe genelinde sorun olmaktan çıktığı belirtildi. Mevcut merpenler baştan sona yenilenirken, kilometrelerce de yeni merpen sokaklar yapılıyor. Yapılan incelemeler ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda çalışmalar sürdürülürken, halkın memnuniyeti ön planda tutuluyor.


YENİMAHALLE'DE HER ŞEY HALK İÇİN


'Yenimahalle'de her şey halkımız için, önceliğimiz her zaman ilçe sakinlerimiz' diye konuşan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar "Göreve geldiğimiz günden beri kamunun kaynaklarını kamu yararına kullanıyoruz" dedi. Merpen sokakların vatandaşlar için büyük bir kolaylık olduğunu da hatırlatan Başkan Yaşar, "Yaptığımız çalışmalarda vatandaşların isteklerini dikkate alıyoruz. Talepler doğrultusunda yolları daha kullanışlı hale getirmek için merpen inşa ederek mahalle sakinlerinin büyük bir sorununu çözüyoruz" diye konuştu.


Hürriyet


Bu haber Sabah'ta şöyle yer aldı:


Hayatı kolaylaştıran düzenlemelere her gün yenilerini ekleyen Yenimahalle Belediyesi, vatandaşların çıkmakta zorlandığı dik yokuşlu sokaklara merdiven yapıyor

Yenimahalle genelinde, başta Şentepe, Yenimahalle merkez, Pamuklar, Kayalar, Karşıyaka ve Batıkent olmak üzere tüm mahallelerde seferberlik başlatan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, talepleri değerlendirmeye devam ediyor. Kışın karlı havalarda özellikle çocuk ve yaşlıların kayıp düşme tehlikesi yaşadığı, yazın ise güneşli havalarda çıkmakta zorlandığı dik yokuşlu sokaklar ilçe genelinde sorun olmaktan çıktı. İlçedeki mevcut merdivenler baştan sona yenilenirken, kilometrelerce yeni merdiven sokaklar yapılıyor. Yapılan incelemeler ve vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda çalışmalar sürdürülürken, halkın memnuniyeti ön planda tutuluyor. Belediye Başkanı Fethi Yaşar, "Yenimahalle'de her şey halkımız için, önceliğimiz her zaman ilçe sakinlerimiz" dedi. Yaşar, "Göreve geldiğimiz günden beri kamunun kaynaklarını kamu yararına kullanıyoruz" dedi. Merdiven sokakların vatandaşlar için büyük bir kolaylık olduğunu da hatırlatan Yaşar, "Yaptığımız çalışmalarda vatandaşların isteklerini dikkate alıyoruz. Talepler doğrultusunda yolları daha kullanışlı hale getirmek için merdiven inşa ederek mahalle sakinlerinin büyük bir sorununu çözüyoruz" diye konuştu.Sabah