Ankara'da satılık 7 arsa ve arazi

Ankara'da satılık 7 arsa ve araziAnkara Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Ulus Emlak Müdürlüğü ile Yenimahalle Belediye Başkanlığı, muhtelif taşınmazlarını satmak üzere ihale açtı.Yenimahalle Belediye Başkanlığı Macun mahallesi, 66 bin metre kareden oluşan, sanayi ve depolama alanı olarak ayrılan taşınmazı satışa çıkardı. İmarın 14 numaralı parselinde kayıtlı taşınmazın satışı, "kapalı teklif usulü arttırma" ile yapılacak. İhale, 27 Eylül 2007 tarihinde saat 14.00'de Yenimahalle Belediye Başkanlığı'nda gerçekleştirilecek.


Taşınmazlara ait şartnameler, her gün çalışma saatleri içerisinde Belediye Emlak ve İstimlak Müdürlüğü'nden görülebileceği gibi, aynı yerden bedeli mukabili satın alınabilecek. Şartnameye göre hazırlanacak teklif mektupları ise ihale günü saat 2.00'ye kadar İhale Komisyonu Başkanlığına verilecek.


 


Öte yandan  Ankara  Defterdarlığı Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Ulus Emlak Müdürlüğü Çankaya, Altındağ, Etimesgut ve Yenimahalle ilçelerinde bulunan 6 adet arsa ve 1 tarlayı satacak.


İmarda konut ve anaokulu alanı olarak ayrılan taşınmazların satışı, açık teklif usulü ile 20 Eylül 2007 tarihinde saat 9.30 ile 10.30 arasında Ulus Emlak Müdürlüğünde toplanacak komisyon huzurunda gerçekleştirilecek.


Satışlara katılmak isteyenler, şartnameyi mesai saatleri içinde müdürlükte bulunan ihale servisinden görebilecekler.


Katılımcılardan 136 bin 500 YTL ile 600 bin YTL arasında geçici teminat bedeli alınacak gayrimenkullerin bulundukları yerler ve tahmini bedelleri şöyle:


- Çankaya Beytepe'de 43 bin 812 metre kare arsa (4 milyon YTL)


- Çankaya Hacıismail'de 581 metre kare arsa (950 bin YTL)


- Çankaya Kusunlarda 850 metre kare arsa (910 bin YTL)


- Altındağ Karapürçekte 16 bin 619 metre kare arsa (3 milyon 500 bin YTL)


- Etimesgut Eryamanda 15 bin 162 metre kare tarla (2 milyon YTL)


- Yenimahalle Alacaatlıda 2 bin 924 metre kare arsa (1 milyon 250 bin YTL),


- Yenimahalle Alacaatlıda 2 bin 607 metre kare arsa (1 milyon 115 bin YTL)


Söz konusu taşınmazların satışlarında, ihale bedeli defaten ödenebileceği gibi, ihale bedelinin belediye mücavir alanı sınırları içerisindeki taşınmazlarda 5 bin YTL'yi, dışındaki taşınmazlarda ise bin YTL'yi aşması halinde, talep üzerine bedelin 1/4'ü peşin, kalan kısmı yıllık yüzde 9 kanuni faiz uygulanmak suretiyle, en fazla iki yılda eşit taksitlerle ödenmek üzere taksitlendirilebilecek.