Ankara’nın tercihi Sinpaş projeleri!

Ankara’nın tercihi Sinpaş projeleri!Sinpaş Yapı’nın Türkiye’nin iddialı karma yaşam projelerinden olan Altınoran ve Marina Ankara projeleri Ankaralıların en çok oturmak için ev sahibi olduğu projelerin başında yer aldı.


Ankara’nın yatırım potansiyeli en yüksek bölgesi Oran’da bulunan her iki projenin tercih edilme nedenleri arasında, sundukları sosyal donatılar, Sinpaş güvencesi, güvenlik ve konfor gibi özellikler sayılıyor.

Pazar Araştırma Şirketi Ipsos’un gerçekleştirdiği ‘Ankara konut Projeleri Bilinirlik ve Algı Araştırması Raporu’nda Ankara’da en çok konut satın almak istenilen bölge olarak Sinpaş projelerinin de yoğun olduğu Oran belirtiliyor. Her bir konut projesini bilen kişiler bazında, konut satın alım eğilimi en yüksek olan Sinpaş projeleri Altınoran ve Marina  Ankara  oldu. Ankara’da Altınoran ve Marina Ankara en çok ziyaret edilen ve en çok satın alınan projelerin başında geldi. Görüşmecilerin konut satın almak istedikleri ilk projeler arasından Altınoran’ın  tercih edilme nedeni öncelikle proje ile ilgili unsurlar olurken, projenin sahibi olan firma ile ilgili unsurlar da diğer projelere kıyasla daha fazla belirtildi. 


‘Oturum için alınıyor’

Sinpaş projelerinden herhangi birini, ‘konut satın almak isteyeceği ilk proje’ olarak belirten katılımcıların oranına bakıldığında, en büyük potansiyel ‘oturum veya karma amaçlı markalı konut satın almak’ segmentinde görülüyor.  Altınoran,  konut satın alım kararını etkileyen önemli unsurların içinden ‘benzersiz sosyal olanaklar’ ve ‘merkezi konumu’ ile öne çıkarken, Marina Ankara ise ‘bilinen/tanınmış/popüler bir gayrimenkul firması tarafından yapılmış’ unsurlarıyla ayrışıyor.


Milliyet Haber Sabah'ta şöyle yer aldı

Pazar Araştırma Şirketi Ipsos'un Mart 2016'da gerçekleştirdiği Ankara Konut Projeleri Bilinirlik ve Algı Araştırması Raporu'na göre Ankaralıların konut satın almak için tercih ettikleri bölgelerin başında Oran geliyor. Kişiler bazında, konut satın alım eğilimi en yüksek olan projeler ise Sinpaş'ın hayata geçirdiği Altınoran ve Marina Ankara oldu. Karma yaşam projelerinden Altınoran ve Marina Ankara, Ankaralıların en çok oturmak için ev sahibi olduğu projelerin başında geldiğini belirten Simpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik, "Çankaya Oran'da bulunan her iki proje de sunduğumuz sosyal donatılar, Sinpaş güvencesi, güvenlik ve konfor gibi özelliklerinden dolayı tercih ediliyor" dedi. Altınoran ve Marina Ankara ihtiyaçları en fazla karşılayan ve aynı zamanda tüketicilerin en çok yakınlık duyduğu projeler olarak da öne çıktığını vurgulayan Çelik şunları söyledi: "Türkiye'deki en büyük temalı yaşam projesi olan Altınoran'da hayat başladı. Şuan yaklaşık 2000 kişi yaşıyor. Marina projesinin teslimlerinden sonra proje sakinlerinin de yararlanabileceği çok farklı ayrıcalıklar yer alıyor. Altınoran, kanalları, köprüleri, sandalla da gezilebilen suyolları, adaları ve avlularıyla nerdeyse bir su dünyası olarak tarif edilebilir."


Sabah


http://www.sinpasaltinoran.com.tr/