25 / 03 / 2023

Annelere tam 16 bin TL destek! Başvuran herkes alıyor!

Annelere tam 16 bin TL destek! Başvuran herkes alıyor!

Devletin yeni anne olmuş kadınlara yönelik destek ödemesinden çalışan kadınların yararlandığı ödemeler de, çalışsın ya da çalışmasın tüm annelere yapılan destek paketleri de bulunuyor. Peki Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile SGK’nın annelere destek ödemeleri için başvuru şartları neler?Yeni yılın gelişiyle birlikte maaşlara  da iğneden ipliğe tüm fiyatlara da zam gelirken, vatandaşlar bütçelerini denkleştirmek için devletten alabileceği koşullarına uygun destekleri araştırıyor. Devletin sağladığı desteklerden biri ise çalışan anneleri ilgilendiriyor.

2023 yılında maaş ve tüm ödemelere yapılan zamlarla birlikte destek ödemeleri de artık daha yüksek miktarda yapılıyor.  Sosyal Güvenlik Kurumu, halen çalışırken anne olan, iş sözleşmeleri feshedilmemiş  olan kadınlara destek ödemesi yapıyor.

Annelere tam 16 bin TL destek! Başvuran herkes alıyor!

Sigortalı olarak bir işte çalışırken doğum nedeni ile işe ara vermek durumunda kalan anne ve  anne adaylarına yönelik doğum ödemesinin 2023 yılında ne kadar zam gördüğü  kadınlar tarafından merak ediliyor.  

BU YIL DOĞUM PARASI KAÇ TL?

Doğum izni, doğumdan önce 4 hafta ve sonrasında 4 hafta olarak toplam 16 hafta şeklinde kullanılıyor.   Doğum öncesi ve sonrası alınan doğum destek ödemesi miktarı 12 bin TL’den  bu yıl 16 bin TL’ye çıkarılması kararı alındı.

Yeni yılda doğum yardımının ne kadar olacağı Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından duyuruldu.
Geri Dön