07 / 08 / 2022

Antalya 3. Etap Raylı Sistem çalışması Konyaaltı Caddesi'ne ulaştı!

Antalya 3. Etap Raylı Sistem çalışması Konyaaltı Caddesi'ne ulaştı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 3. Etap Raylı Sistem Projesi kapsamında Falez Kavşağı ile Konyaaltı Caddesi Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü kavşağı arasında yapılan etabın çalışmalarına başlandı.Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 3. Etap Raylı Sistem Projesi kapsamında Falez Kavşağı ile Konyaaltı Caddesi Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü kavşağı arasında hayata geçirilen etapta çalışmalara başlandı.

Milliyet'te yer alan habere göre; Varsak'ı Otogar, Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi ile şehir merkezini birleştirecek, Antalya ulaşımına nefes aldırması planlanan Büyükşehir Belediyesi 3'üncü Etap Raylı Sistem Projesi'nde çalışmalar hızlandı. Eğitim Araştırma Hastanesi önünde hummalı çalışmalar hızla devam ederken projenin Falez Kavşağı ile Konyaaltı Caddesi Meteoroloji Kavşağı arasındaki etabında da çalışmalara geçildi. Yaklaşık 650 metre uzunluğundaki etapta iş makineleri hat kazısı çalışması yapılıyor. Daha sonra yolun alt yapı işleri yapılacak.

HASTANE ÖNÜ TRAFİĞE AÇILDI 

Projede Meltem Bulvarı boyunca ray montajı tamamlanıp, Tarık Akıltopu Caddesi yönüne çevrildi. Eğitim Araştırma Hastanesi Kavşağı ile Falez Kavşağı'na kadar olan etapta aydınlatma direklerinin montajı, bordür ve kaldırım çalışmaları, kataner direklerinin temeli bitirildi. Güzergah üzerinde bulunacak Eğitim Araştırma Hastanesi durağının kaba inşaatı tamamlanacak. Ekipler önümüzdeki günlerde ray imalatına başlayacak. Çalışmalar nedeniyle kısa bir süre trafiğe kapanan Eğitim Araştırma Hastanesi'nin önü ise yeniden trafiğe açıldı.