Antalya Altınova karayolu hizmete açıldı!

Antalya Altınova karayolu hizmete açıldı! Antalya Altınova karayolu hizmete açıldı!

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından 50 milyon liralık yatırımla hizmete açılan Altınova karayolu, havalimanı ve Alanya yoluna alternatif oldu.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!


Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin kent içi trafik sorununa köklü çözüm getirmek için açtığı yollardan Altınova yolu, havalimanı yolunun alternatifi haline geldi. Toptancı Hal devamında Beşkonak Köprüsü ile Havalimanı Kavşağı'nı birbirine bağlayan yol, havalimanı yoluna nefes aldırdı. 


50 MİLYONA MAL OLDU


Yaklaşık 50 milyon liraya mal olan Altınova yolu, Kepez bölgesinden havalimanı ve Alanya istikametine ulaşımda büyük kolaylık sağlıyor. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri 5 kilometre uzunluğunda ve 60 metre genişliğindeki yolu tüm altyapısıyla birlikte tamamlayarak trafiğe açtı. Geçtiğimiz yıl temeli atılan yolda, sırayla dolgu, asfaltlama, kaldırım, aydınlatma direklerinin montajı ve yağmur suyu drenajı gibi altyapı çalışmaları yapıldı. 


İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARI BAŞLADI


Üç etap halinde Korkuteli Kavşağı'na bağlanacak Altınova imar yolu projesinin Beşkonak Köprüsü ile Göçerler Mahallesi arasındaki ikinci etabının ihalesi yapılarak çalışmalara başlanacak. 10 bin 300 metrelik ikinci etapta yağmur suyu drenaj çalışmaları sürüyor. Bu çalışmaların ardından asfaltlama ve peyzaj çalışmaları yapılacak. 


İkinci etabın 2016 yılı sonlarında tamamlanması hedefleniyor. Göçerler'den Korkuteli Kavşağı'na ulaşan üçüncü etabı ise Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından tamamlanacak.


YENİ ÇEVRE YOLU OLACAK


Altınova Yolu'nun diğer iki etabı da hizmete girdiğinde Antalya, yeni bir çevre yoluna kavuşacak. Burdur ve Korkuteli istikametinden gelen araçlar, şehir içine girmeden havalimanı ve Alanya istikametine ulaşabilecek. Alanya istikametinden gelen sürücüler de bu yolu kullanarak, Antalya'nın Burdur çıkışına merkez trafiğini görmeden gidebilecek. Yol tamamlandığında havalimanı yolu ve Gazi Bulvarı'ndaki trafikte büyük rahatlama yaşanacak.Hürriyet

pus