Çukurova Balkon

Antalya Club Phaselis Tatil Köyü icralık oldu!

Antalya Club Phaselis Tatil Köyü icralık oldu! Antalya Club Phaselis Tatil Köyü icralık oldu!

Türkiye’nin en eski tatil köylerinden biri olan Club Phaselis icradan satışa çıkarıldı. Aralık ayı başında yapılacak icra ihalesinde tesis için belirlenen bedel 113 milyon TL.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Kemer Göynük’te bulunan Club Phaselis Tatil Köyü 70 bin 755 metre alan üzerinde kurulu bulunuyor. 3 Aralık 1986’da tahsis edilen alan 49 yıllığına üst kullanım hakkına sahip.


Tesisin de sahibi olan grup şirketlerinin mali sıkıntıya girmesi, Club Phaselis için de zorlu bir sürecin başlama sına yol açtı. Alacaklı Şeker Bank, Club Phaselis’in sahibi Faseltur Turizm Tic. Ve San. A.Ş.’ye karşı icra takibi başlattı.


Yürütülen süreç sonrası tesis icra ihalesi ile satışa çıkarıldı. İcraburada.com isimli sitede yer alan şartnameye göre Kemer İcra Dairesi’nin yaptığı ilk ihale 11 Aralık günü yapılacak. İlk ihalede alıcı çıkmaması durumunda tesisin icra ihalesi 5 Ocak 2016’da yapılacak.


Güney Antalya Turizm Bölgesinde yer alan tesisin etrafında çam ormanları ve narenciye bahçeleri bulunuyor. Clup Phaselis 5 yıldızlı tatil köyü konumunda bulunuyor.

Dev tesisi geçtiğimiz nisan ayında vefat eden Mustafa Çalık kurmuştu.Hürriyet