Antalya Demre Sanayi Sitesi'nin inşaatı yeniden başladı! 

Antalya Demre Sanayi Sitesi'nin inşaatı yeniden başladı! 

Antalya Demre Belediyesi'nce Beymelek Mahallesi'nde inşa edilen Yeni Demre Sanayi Sitesi'nde inşaat çalışmaları yeniden başladı. 


Demre Belediyesi'nce Beymelek Mahallesi'nde kaba inşaatı daha önce bitirilen Yeni Demre Sanayi Sitesi inşaatı için çalışmalar yeniden başladı. Milliyet'te yer alan habere göre; Sanayi Sitesi inşaatının tamamlanması için ihale yapıldı. Demre Belediyesi Kültür Salonu'nda yapılan ihaleye 5 firma katıldı. Belediye Fen İşleri Müdürü Ufak Kabalak başkanlığında 6 kişilik komisyon huzurunda yapılan ihaleyi, Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya da takip etti. 

İhaleye katılan 5 firma, Demre Belediyesi'nin çıkardığı 4 milyon 8 bin lira maliyet hesabına göre teklif yaptı. İhalede en düşük teklifi 2 milyon 720 bin lira ile Enformatik Mühendislik, en yüksek teklifi de 3 milyon 920 bin lira ile İntizamlı İnşaat verdi. İhale ile Yeni Demre Sanayi Sitesi'ndeki 70 dükkanın çatı kaplaması, elektrik aksamı, doğraması, önlerine tente ve çevre düzenlemesi yapılacak.

Antalya Demre Sanayi Sitesi

İhale sonrası bir açıklama yapan Demre Belediye Başkanı Okan Kocakaya, "İhaleyi alan firmayı, ihale komisyonumuz 10 gün içinde açıklayacak. İhaleyi alan firma, işi 120 gün içinde tamamlayacak. En geç 4 ay içinde esnafımız yeni sanayi sitesine taşınmış olacak" dedi.

Antalya Demre'deki kaçak villa için karar: 30 gün içinde yıkılacak!