14 / 08 / 2022

Antalya Döşemealtı'nda sıcak asfalt çalışmaları yapılıyor!

Antalya Döşemealtı'nda sıcak asfalt çalışmaları yapılıyor!

Antalya Döşemealtı Belediyesi, 2 bin 300 metre uzunluğundaki İnönü Caddesinde sıcak asfalt kaplaması yapıyor.Döşemealtı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Antalya Organize Sanayi Bölgesi ve 5 bin kişinin yaşadığı  TOKİ  konutlarını ilçe merkezine bağlayan 2 bin 300 metre uzunluğundaki İnönü Caddesinde başlattığı yol yapım çalışmaları kapsamında sıcak asfalt kaplaması yapıyor.


Döşemealtı Belediyesi’nin ilçe genelinde kaldırım yenileme, kilit taşı döşeme ve yol asfaltlama çalışmaları devam ediyor. Planlarda olmasına rağmen yıllardır atıl durumda olan ancak her gün yüzlerce aracın geçtiği İnönü Caddesinde kaldırım ve bordür taşı döşeme işlemleri tamamlandı.

Yayalar için büyük tehlike saçan yolda 11 bin metrekare kaldırım, 8 bin metrekare bordür taşı döşenirken şimdi de sıcak asfalt dökülmeye başlandı. İlçe merkezini Antalya Burdur Karayoluna bağlayan Organize Sanayi Bölgesi ve TOKİ konutlarına giden ve Yığmalar olarak bilinen İnönü Caddesinde asfalt çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. İlçenin en önemli yollarından birisi olan İnönü Caddesine toplam 5 bin ton (2 bin metreküp) asfalt dökülecek.


Milliyet