Antalya Döşemealtı’ndan Isparta’ya yeni yol yapılıyor!

Antalya Döşemealtı’ndan Isparta’ya yeni yol yapılıyor!Antalya Büyükşehir Belediyesi Aksu ilçesine bağlı Karaöz Mahallesi ile Döşemealtı ilçesine bağlı Ekşili Mahallesi’ni birbirine bağlıyor.Antalya Büyükşehir Belediyesi Aksu ilçesine bağlı Karaöz Mahallesi ile Döşemealtı ilçesine bağlı Ekşili Mahallesi’ni birbirine bağlıyor. Toplam 9.5 kilometre uzunluğunda olan yol tamamlandığında Döşemealtı’ndan Isparta yoluna yeni bir koridor açılmış olacak.


Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri havaların ısınmasıyla birlikte ilçelerde satih kaplama asfalt çalışmalarına başladı. Kış boyunca bir çok grup yolunda alt yapı ve stabilize çalışmaları yapıldı. Son olarak bu grup yolları asfalta hazır hale getirildi. Satih kaplama asfalt için özellikle sahil kesiminde uygun hava şartlarının oluşması ile birlikte asfalt çalışmalarına başlandı.


9.5 KİLOMETRELİK YOL


Antalya Büyükşehir Belediyesi ekipleri Aksu ilçesine bağlı Karaöz Mahallesi ile Döşemealtı ilçesine bağlı Ekşili Mahallesi’ni birbirine bağlıyor. Alt yapı ve stabilize ekipleri Karaöz-Ekşili bağlantı yolunda bakım, onarım ve asfalt hazırlık çalışmalarını tamamlayarak satih kaplama asfalt çalışmalarına başladı. Toplam 9.5 kilometre uzunluğunda olan grup yolunun bozulan kısımları onarıldı, yol şarampolleri temizlendi. 


ALTERNATİF BİR YOL AÇTIK


Antalya Büyükşehir Belediyesi İlçeler Koordinatörü İsa Akdemir, “Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in talimatları doğrultusunda köy yollarımızı son derece modern hale getireceğiz. Ekşili yolunu Karaöz yoluna bağlayarak Döşemealtı’ndan Isparta’ya alternatif bir yol açılmış oldu. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı olarak 2016 yılı için asfalt hedefini uygulama konusunda kararlıyız. Bu konuda çalışmalarımızı kararlılıkla yürütmekteyiz” dedi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi