16 / 08 / 2022

Antalya Kaş'ta takas edilen villalar satılıyor!

Antalya Kaş'ta takas edilen villalar satılıyor!

Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı, Kaş Çukurbağ Yarımadası'ndaki takas edilen iki villa için satış kararı aldı.Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan Çukurbağ Yarımadası'ndaki iki lüks villanın kaymakamlık konutu ve kamu personeli lojmanları ile takas edilmesi üzerine gelen tepkiler nedeniyle Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB), villaları kullanmama kararı aldı. Milliyet'te yer alan habere göre; iki villanın satışa çıkarılmasına karar verildi. 

Kaş ilçe merkezindeki kaymakamlık konutu ve kamu personeli lojmanlarının yer aldığı bina, Çukurbağ Yarımadası'ndaki iki lüks villa ile takas edilmişti. 

Antalya Kaş ta takas edilen villalar satılıyor!

Villalardan birinin Kaş Kaymakamlığı Konutu, diğerinin Antalya Valiliği tarafından kullanılacağı aktarılmıştı. Konunun kamuoyuna yansıması sonrasında iki villanın satışı yönünde karar alındı. Antalya Valiliği villaların satışı için İçişleri Bakanlığı'ndan onay istedi. Vali Ersin Yazıcı tarafından gönderilen yazıda, “Her ne kadar tadilat işlemlerine başlansa da tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs salgınında, başkanlığımız ekonomisine etkilerini azaltmaya ve 2021 bütçesi göz önünde bulundurularak görülen lüzum üzerine satılmasına ve gelirinin Antalya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'nca kullanılması düşünülmektedir" denildi.

İçişleri Bakanlığı'ndan Antalya Valiliği'ne gönderilen yazıda, söz konusu villaların satışına onay verildi. Bunun üzerine Antalya YİKOB tarafından alınan villaların satışı ile ilgili karar, Antalya Valiliği'ne iletildi. 

Kaş Belediyesi'nden kiracılarına müjde!