26 / 06 / 2022

Antalya Muratpaşa'da 450 metrekarelik buz pisti yapılıyor!

 Antalya Muratpaşa'da 450 metrekarelik buz pisti yapılıyor!

MURATPAŞA Belediyesi'nce Çaybaşı Mahallesi'nde 16 bin metrekarelik alanda inşa edilen Çocuk Köyü'ndeki buz pateni pisti, down sendromlu çocukların eğitim ve rehabilitasyonlarına da evsahipliği yapacak.MURATPAŞA Belediyesi'nce Çaybaşı Mahallesi'nde 16 bin metrekarelik alanda inşa edilen Çocuk Köyü'ndeki buz pateni pisti, down sendromlu çocukların eğitim ve rehabilitasyonlarına da evsahipliği yapacak.


Çocukların yaratıcılıkları ve gelişimlerine destek olacak, sosyalleşmelerine olanak tanıyacak, jetonlu, elektronik oyunların olmadığı Muratpaşa Belediyesi Çocuk Köyü'nde buz pisti de yer alıyor. Muratpaşa Belediyesi ve Falez AŞ işbirliğiyle Çaybaşı Mahallesi'nde 16 bin metrekarelik alana inşa edilen Çocuk Köyü 'Teneffüs Park' içinde planlanan 450 metrekarelik buz pisti, down sendromlu çocukların eğitimi ve rehabilitasyonuna da hizmet verecek. 


Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Falez AŞ Genel Müdürü İbrahim Güney ve buz pateni Türkiye Şampiyonu Mehmet Çevik'le birlikte buz pistinde incelemelerde bulundu. Pek çok buz pistinin koordinatörlüğünü yaptığını belirten Çevik, “Buz pistimiz, Antalya'da ilk olacak. Buz pateninin down sendromlu çocukların gelişiminde, sosyalleşmesinde ve eğitimlerinde faydalı olduğu kanıtlandı. Ayın belirli günlerinde down sendromlu çocuklara, ikişer saat ayırıp gelişimlerine destek vermeyi planlıyoruz" dedi.


Hürriyet