Antalya'da 6 arsa satılacak

Antalya'da 6 arsa satılacak Antalya'da 6 arsa satılacak

Maliye Bakanlığı Antalya'nın Manavgat ilçesinde hazine'ye ait arazi ve arsalarını satışa çıkardı.Maliye Bakanlığı, Antalya'nın Manavgat ilçesinde atıl durumda bulunan Hazine'ye ait arsa ve arazileri ekonomiye kazandırmak amacıyla satışa çıkardı.

Antalya Defterdarı Hidayet Mat yaptığı yazılı açıklamada, Antalya'da atıl
durumdaki Hazine taşınmazlarının ekonomiye kazandırılması için belirli sürelerde yapılan satış ihalelerine devam edildiğini anımsattı. Mat, bu çerçevede Manavgat'ın Seydiler köyü ve Sarılar mahallesinde, 8 bin 429,63 metre kare büyüklüğünde ve 549 bin 800 YTL değerinde 6 Hazine taşınmazının, 9 Eylül Salı günü satış ihalesinin yapılacağını bildirdi.

Satışa çıkarılan taşınmazlardan Sarılar mahallesinde 2 bin 311 metre kare
büyüklüğündeki arazinin, 414 bin 800 YTL değerindeki 5 taşınmaz malın, imar planında konut alanı olarak ayrıldığını ifade eden Mat, Seydiler köyündeki 6 bin 118,63 metre kare büyüklüğünde 135 bin YTL değerinde bir taşınmazın ise imar planı sınırları dışında bulunduğunu kaydetti.


-TAKSİTLİ SATIŞ

Satış bedelinin en az dörtte biri peşin tahsil edildikten sonra geriye kalan
kısımları 24 ay içerisinde, 8 eşit taksitle ödeme imkanı getirildiğini belirten
Mat, bu taksitlere aylık yüzde 0,75 oranında düşük bir faiz uygulanacağını
bildirdi.

Mat, Hazineye ait taşınmaz malların, satış ve devir işlemleri ile bu
işlemler sırasında düzenlenen belge, vergi, resim ve harçtan müstesna olup,satışı yapılan taşınmaz malların, satış tarihini takip eden yıldan itibaren beş yıl süre ile emlak vergisine tabi tutulmayacaklarını vurguladı.