Antalya'da işgalciler avlanacak

Antalya'da işgalciler avlanacakAntalya Defterdarlığı, sahillerde denetimlerde bulunarak, yapılan işgalleri belirleyecek ve ilgili kuruluşlar hakkında yasal işlem uygulayacak.
 


Antalya Defterdarlığı, sahillerde denetimlerde bulunarak, yapılan işgalleri belirleyecek ve ilgili kuruluşlar hakkında yasal işlem uygulayacak.


Antalya Defterdarı Hidayet Mat, yaptığı yazılı açıklamada, 27 Ağustos-14


Eylül tarihleri arasında Antalya il merkezi ile denize kıyısı olan Kemer, Serik, Manavgat, Gazipaşa, Alanya, Kaş, Demre, Finike ve Kumluca ilçelerinde eş zamanlı denetimler yapılacağı, sahillerde işgalci konumda bulunan kuruluşlar tespit edilerek yasal işlem uygulanacağı bildirildi.


Kıyı ve sahil şeritlerinde memur ve teknik personelin, tespitler sırasında turistlerin rahatsız edilmemesi ve daha rahat çalışabilmeleri için kısa pantolon ve "Antalya Defterdarlığı" amblemli tişört giyeceklerini ifade eden Mat, açıklamasında şunları kaydetti: "Memurlarımız tespit işlemlerine başlamadan önce otel yetkililerine kurum kimliklerini beyan ederek tespit işlemlerine başlayacak. Deniz, güneş, tarih ve doğanın sihirli bir uyum içinde bütünleştiği, 630 kilometre uzunluğundaki kıyılarıyla Antalya, sadece ülkemizin değil, dünyanın da önemli bir turizm ve ticaret merkezi haline gelmiştir. Turizm sektörünün gelişimiyle birlikte kıyılarımızın önemi her geçen yıl artmaktadır."


Özellikle milli emlak gelirleri bakımından kıyılardaki kullanım sebebiyle Defterdarlığın elde ettiği gelirlerin her geçen yıl arttığına işaret eden Mat, geçen yıl defterdarlık tarafından yapılan tespit çalışmaları sonucu 12 milyon 3 bin YTL gelir elde edildiğini, bu gelirin önemli kısmının kıyılardan elde edildiğini bildirdi.