Antalya'da satılık 11 arsa

Antalya'da satılık 11 arsaAntalya Defterdarlığının, Manavgat ve Elmalı ilçelerinde hazineye ait toplam 11 taşınmazı satışa sunacağı bildirildi.
Antalya Defterdarı Hidayet Mat, yaptığı yazılı açıklamada, atıl durumdaki hazine taşınmazlarının ekonomiye kazandırılması için belirli periyotlar dahilinde yaptıkları satış ihalelerine devam edildiğini ifade etti.


Mat, Manavgat İlçesinde Evren Mahallesi'nde bulunan 18 bin 184 metrekare yüzölçümlü taşınmazın, 13 Eylül Perşembe günü 11 milyon YTL'den satışa sunulacağını bildirdi.


Arsanın Evrenseki Belediyesi mücavir alan sınırları içinde olduğunu belirten Mat, otellere yakın bir bölgedeki taşınmazın tamamının ticari alan olduğunu ve yüzde 30 emsal üzerinden 2 kata kadar inşaat yapılabileceğini vurguladı.


Mat, Elmalı İlçesindeki Karagöl ve Bayındır köyleri ile Yeni Mahalle ve Karyağdı mahallelerindeki 10 adet taşınmazın da 18 Eylül Salı günü ihale ile satışa sunulacağını belirtti.


Karyağdı Mahallesi ve Yeni Mahalle'de bulunan bin 889 metrekare yüzölçümlü taşınmazların imar planında konut alanı olarak ayrıldığını ifade eden Mat, bu taşınmazların 25 bin 600 YTL değerinde olduğunu bildirdi.


Mat, Karagöl ve Bayındır köylerinde toplam 66 bin 734 metrekare büyüklüğündeki 8 taşınmazın da 66 bin 400 YTL değerinde olduğunu kaydetti.