08 / 08 / 2022

Antplato 50 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçiyor!

Antplato 50 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçiyor!

Ant Yapı gerçekleştirdiği pek çok konut ve turizm yatırımlarının ardından yurtiçinde ilk ofis projesi olan Antplato’ya başlıyor. Ant Plato projesi, Leed Gold adayı olarak tasarlandı
Yurtdışında birçok ofis projesine imza atan Ant Yapı, Türkiye’de yaptığı konut ve otel yatırımlarının ardından ofis projesi için de düğmeye bastı. Basın Ekspres Yolu üzerinde yer alacak Antplato, 50 milyon dolar yatırım değeriyle hayata geçirilecek.  Lansmana özel ödeme kolaylıkları ve fırsatların olacağını belirten Ant Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Okay, “Çıkış fiyatlarımızda metrekaresi 4.500 liradan başlayacak. Yine aidat ödemelerini de oldukça uygun belirlemeye çalışıyoruz. Çalışma alanı maliyetlerinin yöneticiye, çalışana sorun olmasının önüne geçmeye çalışıyoruz” dedi.

Toplumun talep ve beklentilerine göre hareket ettiklerini söyleyen Okay, doğru lokasyon ve iyi bir fizibilite çalışması yapılan projelerin her zaman daha iyi satışlar yapabildiğini ifade etti.


Elektrikli araca şarj alanı

Toplam 35.000 metrekare inşaat alanında konumlanan Antplato, 10.000 metrekare modern giydirme cam cepheye sahip olacak. Proje, 25 kattan ve 180 modüler birimden oluşuyor. Antplato’da 80 metrekare ve 172 metrekare büyüklüğünde iki farklı ofis birimi yer alıyor. Bu birimler, tercihe göre “home office” olarak ya da modüler ve esnek kat planlamasıyla 1.032 metrekareye kadar genişletilebiliyor.

Uluslararası alanda yeşil bina çevresel etki değerlendirme kriteri olan, Leed sertifikasına göre yapılanan proje, Leed Gold adayı olarak tasarladı. Antplato, elektrikli ve hibrit özel araçların şarj edilebileceği alanlar da sunuyor.


 

Yurtdışında 30 proje devam ediyor

Engineering News Record (ENR) dergisi tarafından yayınlanan uluslararası alanda en çok iş yapan 250 müteahhit sıralamasında her yıl yer alan Ant Yapı, Rusya, Ukrayna ve Türkmenistan’da toplam 3.30 milyar dolar değerinde, 2.86 milyon metrekare alana sahip 30 adet projeye devam ediyor.

Mehmet Okay, “90’lı yıllarda Rusya’da taşeron olarak başladığımız inşaat sektöründe, bugün Ant Yapı olarak Türkiye’nin ve dünyanın önemli projelerine imza atan sayılı şirketleri arasında yer alıyoruz. Bugüne kadar 2014 Kış Olimpiyatları projesinde yer alan 125 bin metrekarelik SOÇİ olimpiyat köyü ve spor kompleksleri, 2009 yılında 305 metre ile Avrupa’nın en yüksek binası unvanını alan Capital City ve yine Moscow City bölgesinde yer alan Federasyon Kulesi gibi önemli projeleri teslim etmenin gururunu yaşadık” dedi.

Okay, devam eden projelerini, hali hazırda Avrupa’nın en yüksek kulesi olan Moscow City bölgesindeki OKO Towers, Ukrayna’nın en yüksek binası 242 metre ile Sky Towers, Moskova’da MAYAK Konut Kompleksi, Moscow City bölgesindeki IQ-Quarter Merkez Terminal Projesi ve Türkmenistan’daki arıtma tesisi projeleri olarak sıraladı. 


Milliyet