Aon, Willis Towers Watson'u satın aldı!

Aon, Willis Towers Watson'u satın aldı!

Aon merkezi ABD'de olan danışmanlık, brokerlik ve iş çözümleri şirketi Willis Towers Watson'ı yaklaşık 30 milyar dolara satın aldı...


Merkezi İngiltere'de bulunan risk yönetim şirketi Aon, Willis Towers Watson'ı yaklaşık 30 milyar dolara satın alma konusunda anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Milliyet'te yer alan habere göre; Aon, Willis Towers Watson'ı satın aldığını duyurdu.

Aon'dan yapılan yazılı açıklamada, anlaşma kapsamında, Willis Towers Watson hissedarları her bir hisseleri için 1,08 Aon hissesi alacak.

MALİYETLERDE 800 MİLYON DOLARLIK DÜŞÜŞ BEKLENİYOR

Anlaşmanın tamamlanmasıyla mevcut Aon hissedarları şirketin yaklaşık yüzde 63'üne, Willis Towers Watson hissedarları ise yüzde 37'sine sahip olacak. İki şirketin birleşmesiyle maliyetlerde 800 milyon dolarlık bir düşüş olması hedefleniyor.

Aon, Willis Towers Watson

 Aon Üst Yöneticisi (CEO) Greg Case yaptığı açıklamada, birleşmenin; müşterileri, ortaklar ve yatırımcılar da dahil olmak üzere paydaşlara daha iyi sonuçlar sunabilmek için yenilikçi bir platform sağlayacağını belirtti.

 Aon, Willis Towers Watson

Willis Towers Watson CEO'su John Haley de iki şirketin birleşmesinin risk ve sermaye alanlarında müşterilere daha iyi hizmet sunulması açısından önemli bir adım olduğunun altını çizdi.