Apartmanlar artık profesyonel yönetici arıyor!

Apartmanlar artık profesyonel yönetici arıyor!Gelişen teknoloji ve bürokratik işlemlerin artması sebebiyle apartman sakinleri artık yerel yöneticileri değil profesyonel yöneticilerin yönetiminde olmasını tercih ediyorlar.Gelişen teknoloji ve bürokratik işlemlerin artması sebebiyle apartman sakinleri artık yerel yöneticileri değil profesyonel yöneticilerin yönetiminde olmasını tercih ediyorlar.  Eskişehir’de 5 yıldır sahibi olduğu özel bir işletmenin sahibi olarak profesyonel yöneticilik yapan Armağan Öztürk, apartmanlarda artık yerel yöneticilerin misyonunu tamamladığını belirterek profesyonel yöneticiliğin ön plana çıkmaya başladığını söyledi. Şeffaf ve hukuka uygun bir apartman yönetiminin bugün bir zorunluluk olduğunu vurgulayan Öztürk, “Asansör olsun, vergi olsun, sigorta olsun bunları hesaba kattığımızda apartmanlar artık bir işletme gibi yönetilmeli. Dolayısıyla bunların bir takibi gerekir. Kanunlara uyarak usul hukukunu takip eden bir yönetim anlayışımız var. Böylelikle de kurumlara ve sözleşmelere karşı başınız ağrımamış oluyor. Bizim farkımız bu. Ayrıca bilgilendirme olarak kullandığımız evraklar ve yazılımlarla biz yerel yöneticilere kıyasla daha şeffaf kalıyoruz, günümüzdeki teknolojik gelişime de daha yakınız” dedi. 


Bazı apartmanların bu konuda gerekli hassasiyeti gösterdiğini aktaran Armağan Öztürk, buna rağmen Eskişehir’in bu kültüre henüz tam anlamıyla adapte olamadığını belirtti. Apartmanlarda yerel yöneticilerin hala çok yaygın olduğunu söyleyen Öztürk, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:


“Bürokratik işlemlerin yoğunluğu ve teknolojinin hızlı gelişimi artık apartmanlarda profesyonel yöneticiliği zorunlu kılıyor. Devletimizin ve belediyelerimizin desteği ile bu konuda bir bilinçlenme sağlamak herkesin yararına olacaktır. Çoğu vatandaşımız bu işin büyük bir maddi kayba neden olacağına inanıyor. Tam aksine çok cüzi bir fiyata bu konuda kendilerine yardımcı bulabilirler. En kısa sürede profesyonel yöneticiliğin yayılacağına ve daha şeffaf yönetimler ile apartmanların idare edileceğine inanıyorum.”


Milliyet