Arap gayrimenkul yatırımcıları İstanbul’a geliyor!

Arap gayrimenkul yatırımcıları İstanbul’a geliyor! Arap gayrimenkul yatırımcıları İstanbul’a geliyor!

GAYRİMENKUL sektörünün önemli buluşmalarından ‘10. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi’ 23-24 Nisan’da Hilton Convention Exhibition Center’da gerçekleştirilecek.GAYRİMENKUL sektörünün önemli buluşmalarından ‘10. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi’ 23-24 Nisan’da Hilton Convention Exhibition Center’da gerçekleştirilecek.


JNR Fuarcılık ve Suudi Arabistan’dan Daleel Group tarafından düzenlenen fuarda Körfez ülkeleri yatırımcıları ile Türk yatırımcılar buluşacak. Sıcak satış yapılması hedeflenen fuara başta Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar olmak üzere Abu Dabi, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri, Azerbaycan, Fas, Mısır, İran ve Irak’tan yatırımcılar gelecek. Şimdiye kadar 147 binin üzerinde gayrimenkul sektör yatırımcısı ve profesyonelinin ziyaret ettiği İstanbul Gayrimenkul Fuarı, 2015’de 12 bin 478 sektör temsilcisini, yatırımcı ve profesyonellerle buluşturmuştu. Fuara bu yıl da 10-12 bin arasında ziyaretçi bekleniyor. 


Fuara 60’dan fazla şirketin katılacağını belirten JNR Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Haktan Öztunalı, “Bizim amacımız alıcı ile satıcıyı buluşturmak. Geçen yıl 2 milyar 600 milyon dolarlık satış oldu. Bu yıl 200’den fazla projenin sergileneceği fuarda 2-3 milyar dolarlık satış yapılmasını öngörüyoruz” dedi. Yaşanan terör olaylarının yabancıya mülk satışını olumsuz etkilediğini belirten Öztunalı, “Güvenlik endişesi ile satış iptalleri dahi oluyor. Ama bir gerçek de var ki Körfez ülkeleri Türkiye’yi tüm şartlar altında güvenli liman olarak görüyor” dedi. Öztunalı, geçmişte kötü tecrübeler yaşayan Arapların ‘güvenilir proje ve güvenilir şirket’ aradığını belirtti. Hürriyet