Aslantepe'ye Dubai'den finans müdürü geldi

Aslantepe'ye Dubai'den finans müdürü geldiDhabi-Erentalu-Alke şirketi, parasızlıktan iki aydır çivi çakılmayan Seyrantepe stadının kredi sorununu çözmek için Dubai'den genel müdür ve finans müdürü getirtti


Seyrantepe'deki stad inşaatını aksattığı gerekçesiyle Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından ihtar edilen Dhabi-Erentalu-Alke şirketi, kredi sorununu çözmek için Dubai'den genel müdür ve finans müdürü atadı. TOKİ'nin, inşaata devam etmesi için temmuz başına kadar süre tanıdığı Dhabi-Erentalu-Alke şirketi, yönetim kurulunu toplayarak yeni görev dağılımı yaptı ve imza yetkilerini yeniden tanımladı. Toplantıya, şirketin yönetim kurulu başkanı Nahayan Mabarak Al Nahayan, yönetim kurulu başkan yardımcıları Eren Talu ve Abdulrahim Mohammed Bulghozooz Al Zarooni ile üyeler Bashir Ahmet Tahir ve Ali Erdilek katıldı. Toplantıda, şirket genel müdürlüğüne Mansoor Pasha Minhas, finans müdürlüğüne ise Syed Khwaja Huzaifa atandı. Toplantıda imza yetkileri de yeniden tanımlandı. Buna göre şirketin yapacağı kredi anlaşmalarında, A ve B grubu hissedarlarını temsilen en az birer üyenin, C grubu hissedarlarını temsilen de en az iki üyenin imzası gerekecek. Şirketin vereceği önemli kararlarda, yönetim kurulundan en az 4 üyenin imzası bulunacak. Ayrıca bu kararlarda, hem Dhabi grubunu temsil eden üyelerin, hem de Eren Talu şirketini temsil eden üyelerin olumlu oy vermesi şartı aranacak.

TOKİ garanti istiyor
TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar, "Seyrantepe'de kendi haddimizi, kendi yetkilerimizi aşarak, risk alarak, kolaylıklar gösterdik. Mevcut yüklenici gerekli garantiyi verir, bizi inandırırsa onunla devam edeceğiz. Bitireceğini mutlaka garanti edecek. Aksi halde bunu ya kendimiz yapacağız, ya da yeniden ihale edip yapacağız" demişti.

Fehim GENÇ/Milliyet