Atabilge Aka konutlarında bu haftasonu kuralar çekilecek!

Atabilge Aka konutlarında bu haftasonu kuralar çekilecek! Atabilge Aka konutlarında bu haftasonu kuralar çekilecek!

Atabilge Konut Yapı Kooperatifi ve Fidanlar İnşaat ortaklığı tarafından Ankara'nın cazibe merkezi İncek'te yapımı süren yeni proje ATABİLGE AKA Konutları'nda, bu hafta sonu kura heyecanı yaşanacak.Yıllardır başarılı biçimde tasarladığı ve inşa edip teslim ettiği konutlar dolayısıyla adı tecrübe ve güvenle özdeşleşen Atabilge Konut Yapı Kooperatifi ve Fidanlar İnşaat ortaklığınca gerçekleştirilen ATABİLGE AKA Konutları'nda bu pazar günü noter huzurunda çekilecek kurayla 884 dairenin sahipleri belli olacak. Kura çekme töreni, yaklaşık 2 bin kişinin katılımıyla ATO Congresium'da gerçekleştirilecek. Fidanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adem Çolak, Atabilge Konut Yapı Kooperatifi ile birlikte gerçekleştirdikleri tüm projelerde konutları kura ile sattıklarını, hem kooperatif üyelerine ait olanların, hem de yüklenici firma olarak kendilerinin sattığı dairelerin sahiplerinin aynı kurada belirlendiğini bildirdi. 


Sabah Ankara


Haber Milliyet'te şöyle yer aldı;

YENİ PROJEDE KURA HEYECANI 

Atabilge Konut Yapı Kooperatifi ve Fidanlar İnşaat ortaklığı tarafından Ankara'nın incek'te yapımı süren yeni proje Atabilge Aka Konutları'nda, bu hafta sonu kura heyecanı yaşanacak. 

Kura ile 884 dairenin sahipleri belli olacak. Kura çekim töreni ATO Congresium'da gerçekleştirilecek. 

Fidanlar inşaat Yönetim Kurulu Başkanı Adem Çolak, Atabilge Konut Yapı Kooperatifi ile birlikte gerçekleştirdikleri tüm projelerde konutları kura ile sattıklarını, hem kooperatif üyelerine ait olanların, hem de yüklenici firma olarak kendilerinin sattığı dairelerin sahiplerinin aynı kurada belirlendiğini bildirdi. 

Adem Çolak, daireleri kura ile satmalarının gerekçesini şöyle anlattı: "Atabilge projelerinde arsa sahibi konut yapı kooperatifi üyelerine ait olan dairleri sonradan kura yöntemiyle belirliyor. Biz de yapımcı firma olarak kendimize ait olan daireleri de aynı kuraya tabi tutuyoruz. Ayrıca bizim projelerimizde, başlangıçtan bitene kadar neredeyse iki katı fiyat artışı oluyor. Kura sistemi il en düşük fiyata daire alanla en yüksek fiyata daire alan arasında da bir adalet sağlanmış oluyor." 


Milliyet Ankara