Ataköy Millet Bahçesi'nin açılış öncesi son hali görüntülendi!

Ataköy Millet Bahçesi'nin açılış öncesi son hali görüntülendi! Ataköy Millet Bahçesi'nin açılış öncesi son hali görüntülendi!

İstanbul’un en değerli arazileri arasında bulunan Ataköy’deki Baruthane arazisi vatandaşın hizmetine açılıyor. Baruthane Millet Bahçesi cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak.

Baruthane Millet Bahçesi’nin açılış öncesi son hali havadan görüntülendi. Çalışmalar kapsamında Osmanlı Devleti’nin en büyük ve en modern baruthane tesislerinin kurulu olduğu ve İstanbul’un en değerli arazileri arasında yer alan Ataköy’deki Baruthane arazisi cumartesi günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açılacak. 

Denize girilebilecek

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre  TOKİ  tarafından 25 yıllığına İstanbul Büyükşehir Belediyesine kiralanan araziye dev bir park yapıldı. 60 dönümlük arazi yeşil alana çevrildi. Arazi içinde bulunan tarihi mekanlar da aslına uygun şekilde restore edildi. İBB tarafından millet bahçesi içerisinde park, yürüme alanları, iskele ve yeşil alan olarak değerlendirildi. Vatandaşlar ayrıca Baruthane’den sahile uzanan yaklaşık 3 kilometrelik bir bant içerisinde denize girebilecek. 

TOKİ, mülkiyeti kendine ait olan ve 2010’da inşaat projesi yapılması için ihaleye çıkarılan arazideki projeyi iptal etmiş ve sonrasında arazinin millet bahçesi olarak kullanıma açılması kararlaştırılmıştı. Çalışmaları tamamlanan millet bahçesinin havadan çekilen görüntüleri hayran bıraktı.


İstanbul'daki 5 millet bahçesi bu hafta sonu açılacak!