Çukurova Balkon

Ataşehir'de dönüşümle 52 metrekarelik evler 132 metrekare olacak!

Ataşehir'de dönüşümle 52 metrekarelik evler 132 metrekare olacak! Ataşehir'de dönüşümle 52 metrekarelik evler 132 metrekare olacak!

İstanbul’un yeni yerleşimlerinden biri olmasına rağmen gecekondu problemine çözüm bulmak için kentsel dönüşüme hazırlanan Ataşehir Belediyesi dönüşüme ilk olarak kendi arazisinde başlayacak


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, kentsel dönüşüm kapsamında TOKİ, Emlak Konut GYO ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ortaklığıyla Şerifali’deki bin 250 konutluk İmar İskan Blokları’nı yeniden yapacaklarını söyledi. “Bu projede 52 metrekarelik evi olana 132 metrekarelik daireler vereceğiz” diyen İlgezdi, “Burada 3 bin 500 konutlu dev bir proje yapacağız. 300 bin metrekare arazi üzerinde geliştirilecek projede daire sahiplerine kira yardımı da yapılacak. Tüm kentsel dönüşüm projelerinde metrekareler küçültülür. Bizimkinde tam tersi olacak” dedi.


Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Atatürk Mahallesi üzerindeki arazide bulunan 410 gecekonduyu kaldırarak yerine yapacakları 632 dairelik lüks projeyle bölgedeki dönüşümü başlatacaklarını da açıkladı.


Projedeki 410 dairenin gecekondu sahiplerine verileceğini, kalan dairelerin ise belediyeye ait olacağını ve satışa çıkarılacağını belirten İlgezdi, Ramazan’dan sonra bölgede yıkıma başlayacaklarını belirtti. İlgezdi, Emekevler projesinde hak sahiplerinin yüzde 80’iyle anlaştıklarını vurgulayarak, tüm hak sahiplerine 114 metrekarelik dairelerden vereceklerini kaydetti.  

Emekevler projesinde hak sahipleri 20 yıl sabit olarak ayda 100 lira taksitle ev sahibi olabilecek.

Milliyet